Nowe tacki polipropylenowe i nowi odbiorcy opakowań Huhtamaki

Nowości w ofercie firmy Huhtamaki Polska. Firma wprowadza na rynek nowe tacki polipropylenowe do pakowania świeżego drobiu i mięsa oraz zwiększa grono odbiorców dla swoich opakowań z serii PolarDuo.

Oferowane przez Huhtamaki tacki polipropylenowe stają się coraz popularniejsze i coraz bardziej funkcjonalne. Oto rozszerzono ich zalety o specjalne wgłębienia wykonane na ich dnie. Dzięki temu różnego rodzaju płyny wydzielające się podczas transportu lub przechowywania z surowego mięsa zatrzymywane są właśnie w specjalnie zaprojektowanych wgłębieniach na spodzie tych polipropylenowych opakowań.

Przygotowane przez Huhtamaki rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, ale pozwala również na zmniejszenie ilości materiałów opakowaniowych i redukcję kosztów. Wyeliminowana została tutaj uciążliwa niekiedy konieczność stosowania absorberów. Jak zapewnia producent tego typu monomateriałowe opakowanie zwiększa bezpieczeństwo, higienę i wygodę oraz ułatwia gospodarkę odpadami. - Przeprowadzone u jednego z naszych klientów testy wykazały, że tacki sprawdzają się na standardowych liniach pakujących. Poziom tzw. absorpcji płynów jest wystarczający dla mięsa białego i czerwonego. Transport i przechowywanie powinno się odbywać z poziomie. Rozwiązanie może być zastosowane dla wszystkich rozmiarów tacek polipropylenowych - informują przedstawiciele Huhtamaki Polska.

Na tym jednak nie koniec informacji płynących ze spółki. Jej opakowania PolarDuo zyskały bowiem kolejnego odbiorcę. Została nim firma Abel, specjalizująca się w produkcji dań gotowych.

Tacki i wieczka PolarDuo wytwarzane są z powlekanego tworzywem PET kartonu, dzięki czemu wytrzymują temperatury w zakresie od - 40 do 220 st. C. Zamrożone dania zachowują swoje właściwości odżywcze, a po rozmrożeniu i podgrzaniu w tradycyjnym piekarniku lub kuchence mikrofalowej są gotowe do spożycia. PolarDuo to nie tylko opakowania wysokich walorach użytkowych. Są to również produkty niezwykle ekologiczne. Umożliwiają redukcję wykorzystywanych materiałów opakowaniowych, korzystanie w dużej mierze z certyfikowanych, odnawialnych źródeł surowców oraz recykling lub odzysk energii.

Koncern Huhtamaki jest globalnym dostawcą specjalistycznych opakowań jednostkowych. Firma specjalizuje się w produkcji opakowań z tworzyw sztucznych, materiałów giętkich i włókien celulozowych. Posiada 68 zakładów produkcyjnych oraz biura handlowe w 37 krajach i zatrudnia blisko 15 tys. pracowników. Sprzedaż netto wynosi ponad 2,2 mld euro.

W naszym kraju zakład produkcyjny Huhtamaki zlokalizowany jest w Siemianowicach Śląskich. Zajmuje powierzchnię 14,5 tys. mkw. Wybudowany został nakładem 30 mln euro. Pracuje w nim blisko 400 osób.

Czytaj więcej: Opakowania 1103 Umowy 120