Drukuj

Nowe typy biotworzywa Ingeo od NatureWorks NatureWorks will offer new high performance Ingeo resins

Nowe typy biotworzywa Ingeo od NatureWorks
Koncern NatureWorks będzie oferować nowe gatunki biotworzywa Ingeo.

Inwestycja będzie realizowana w amerykańskim zakładzie koncernu. Jej koniec przewidziano na 2013 r. Ingeo, to innowacyjny biopolimer otrzymywany z roślin, a nie ropy naftowej. Jest używany w tej chwili w szeregu zastosowań, jak choćby produkcji sztywnych i elastycznych opakowań, częściach elektronicznych, odzieży, produktach higieny osobistej oraz wyrobach medycznych i farmaceutycznych oraz produktach użytku domowego.

Tworzywo istnieje na rynku już od ponad dziesięciu lat i występuje w 16 handlowych odmianach. Teraz NatureWorks szykuje się do inwestycji, która jeszcze bardziej zwiększy zastosowanie surowca w aplikacjach opartych na formowaniu wtryskowym.

Nowe gatunki Ingeo będą miały przyczynić się do obniżenia kosztów wytwarzanych z nich produktów. Ma to nastąpić za sprawą szybszego cyklu pracy i wyższego tempa produkcji. Włókna i włókniny produkowane z nowego gatunku Ingeo mają posiadać niższy skurcz i lepszą stabilność wymiarową. Te poprawione właściwości Ingeo umożliwią wykorzystanie biopolimeru do szerszego niż obecnie spektrum zastosowań Nie jest jeszcze powiedziane, że biotworzywa nie będą przeznaczone m.in. do termoformowania, wytłaczania z nich folii oraz wtrysku z rozdmuchem. Wiadomo już, że NatureWorks będzie czynić starania, by było to możliwe.