Nowe typy biotworzywa Ingeo od NatureWorks

Nowe typy biotworzywa Ingeo od NatureWorks
Koncern NatureWorks będzie oferować nowe gatunki biotworzywa Ingeo.

Inwestycja będzie realizowana w amerykańskim zakładzie koncernu. Jej koniec przewidziano na 2013 r. Ingeo, to innowacyjny biopolimer otrzymywany z roślin, a nie ropy naftowej. Jest używany w tej chwili w szeregu zastosowań, jak choćby produkcji sztywnych i elastycznych opakowań, częściach elektronicznych, odzieży, produktach higieny osobistej oraz wyrobach medycznych i farmaceutycznych oraz produktach użytku domowego.

Tworzywo istnieje na rynku już od ponad dziesięciu lat i występuje w 16 handlowych odmianach. Teraz NatureWorks szykuje się do inwestycji, która jeszcze bardziej zwiększy zastosowanie surowca w aplikacjach opartych na formowaniu wtryskowym.

Nowe gatunki Ingeo będą miały przyczynić się do obniżenia kosztów wytwarzanych z nich produktów. Ma to nastąpić za sprawą szybszego cyklu pracy i wyższego tempa produkcji. Włókna i włókniny produkowane z nowego gatunku Ingeo mają posiadać niższy skurcz i lepszą stabilność wymiarową. Te poprawione właściwości Ingeo umożliwią wykorzystanie biopolimeru do szerszego niż obecnie spektrum zastosowań Nie jest jeszcze powiedziane, że biotworzywa nie będą przeznaczone m.in. do termoformowania, wytłaczania z nich folii oraz wtrysku z rozdmuchem. Wiadomo już, że NatureWorks będzie czynić starania, by było to możliwe.