Nowe uniepalniacze na rynku

Nowe uniepalniacze na rynku
Spółka Krahn Chemie wprowadza na rynek polski i europejski wolne od halogenów środki uniepalniające amerykańskiej firmy Arichem. Obydwa przedsiębiorstwa podpisały właśnie umowę dystrybucyjną.

Środki uniepalniające oferowane przez Krahn Chemie bazują na sulfonianach i nadają się do zastosowań w przezroczystych i nieprzezroczystych tworzywach poliwęglanowych oraz poliwęglanowych/ABS. Korzystając z tych środków można sporządzać wolne od halogenów preparaty spełniające wymagania klasyfikacji UL 94 V-0. Dalsze zalety wprowadzanych na rynek środków ognioochronnych, dzięki którym zalicza się je do grupy „ekologicznych” produktów, to niskie dawki przy dozowaniu, wynoszące od 0,1 do 0,5 proc.

Oferta uniepalniaczy obejmuje np. KSS, czyli difenylosulfon-sulfanian potasu oraz HES, czyli mieszaniny na bazie aromatycznych soli sulfonianów. Wprowadzane produkty stosowane są przede wszystkim przez producentów granulatów barwiących i kompozytów. Znajdują ponadto zastosowanie zarówno w elementach obudów monitorów i komputerów, przedłużaczy, rozdzielaczy elektrycznych i skrzynek bezpiecznikowych, jak też w przezroczystych płytach na potrzeby budownictwa i transportu.

- Nasze nowe produkty idealnie trafią w dobrze zapowiadająca się na przyszłość niszę specjalistycznych dodatków uszlachetniających i są szczególnie przyjazne dla środowiska naturalnego, wyróżniając się przy tym wysokim stopniem skuteczności – ocenia Mark Podgorsky, kierownik segmentu tworzyw sztucznych w Krahn Chemie.

Po uzupełnieniu o inne dodatki uszlachetniające, pigmenty, wypełniacze funkcyjne i napełniacze wzmacniające dostępne w ofercie Krahn Chemie, można sporządzać preparaty wykazujące się takimi właściwościami, jak np. przewodność cieplna, przewodność elektryczna, stabilność wymiarowa i ochrona przed działaniem promieniowania ultrafioletowego.

Na rynku polskim i europejskim firma Krahn Chemie jest dostawcą produktów dla odbiorców z branży tworzyw sztucznych, farb i lakierów, chemii budowlanej, kauczuków i fotowoltaiki.