Nowe urządzenie kartonujące firmy Velteko

Nowe urządzenie kartonujące firmy Velteko
Firma Velteko, producent maszyn pakujących, wprowadza na rynek całkowicie nowe urządzenie kartonujące z serii VSK12- Twin.

Nowa kartoniarka wyposażona jest w dwa transportery wejściowe dla torebek i może współpracować jednocześnie z dwoma maszynami pakującymi. Małe zapotrzebowanie co do przestrzeni roboczej, niższa cena w porównaniu do dwóch osobnych rozwiązań są głównymi korzyściami wynikającymi z takiego rozwiązania. Osiągnięto to także poprzez zastosowanie zintegrowanego systemu sterowania i dopracowanej konstrukcji mechanicznej.

Kompletna linia pakująca składająca się z dwóch maszyn pakujących z wagami wielogłowicowymi i kartoniarki VSK12-Twin, a także urządzenia zamykającego karton i transportera wyjściowego osiąga wydajność dochodzącą do 100 skartonowanych opakowań na minutę.

Nowa maszyna pakująca Velteko


Instalacja maszyn VSK12- Twin w liniach pakujących znacznie podnosi efektywność produkcji zwłaszcza, jeżeli w hali produkcyjnej zainstalowanych jest dwa lub więcej pionowych urządzeń pakujących. Gdy tak jest, wówczas możliwe jest połączenie ich pracy i ustawienie linii składającej się z czterech pionowych maszyn pakujących, pracujących z szybkością ok. 60 opakowań na minutę oraz dwóch maszyn kartonujących. Całość obsługiwana jest w takim przypadku tylko przez dwie osoby. Bez maszyn kartonujących obsługa w takim wypadku wynosi około osiem osób. Jeżeli linia pakująca pracuje w trybie kilku zmian, efektywność takiego rozwiązania gwałtownie rośnie.

Eliminacja męczącej lub monotonnej pracy jest kolejnym powodem implementacji maszyn kartonujących, zwłaszcza jeżeli pakowane torebki mają znaczną wagę, np. kilkukilogramowe opakowania z karmą dla zwierząt.

Maszyna kartonująca VSK12 może umieszczać opakowania wychodzące z pionowej maszyny pakującej pojedynczo lub po kilka sztuk w pozycji leżącej w kartonach. Pozycjonowanie torebek odbywa się za pomocą obrotowej głowicy podciśnieniowej. Maszyny kartonujące przygotowane są do współpracy z różnego typu urządzeniami stawiającymi kartony oraz zamykającymi.

Czytaj więcej: Maszyny 480

brak
 

Producent elastycznych systemów pakowania do opakowań formowanych z folii termozgrzewalnych i impulsowo zgrzewalnych.

Polska