Nowe wtryskarki Toyo Hitachi na polskim rynku

Nowe wtryskarki Toyo Hitachi na polskim rynku
Firma Toyo Hitachi wprowadza na europejski rynek urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych nową wtryskarkę. Jest to maszyna o sile zwarcia 850 ton. Wraz z nową maszyną na rynku europejskim pojawia się też japoński producent.

Nowa, całkowicie elektryczna wtryskarka - model SI-850IV - została po raz pierwszy zaprezentowana kilka dni temu podczas dni otwartych firmy we Włoszech, gdzie Toyo Hitachi uruchomił swoje europejskie centrum.

- Wtryskarki elektryczne wykorzystywane są powszechnie w Japonii, gdzie użytkownicy od blisko ćwierć wieku doceniają niskie koszty ich eksploatacji i wysoką niezawodność. Japoński koncern Toyo-Hitachi produkuje w pełni elektryczne wtryskarki serii SI-IV w zakresie od 50 do 850 ton siły zwarcia. Od teraz czwarta generacja tych maszyn dostępna jest także dla przetwórców w Europie - tłumaczy Anna Wójtowicz z firmy API, która została przedstawicielem japońskiej spółki w naszym kraju.

Średnica ślimaka nowej wtryskarki to 110 mm.

Wtryskarka firmy Toyo Hitachi

Podczas Dni Otwartych zademonstrowano we Włoszech pracę maszyny, która miała za zadanie wyprodukować pojemniki do zbiórki odpadów. Wykorzystywanym tworzywem był polipropylen, a opakowanie miało wagę 485 gramów. Czas cyklu wynosił 16,22 sekundy - odbiór następował przez robota, a zużycie prądu wynosiło 28 kw/h.

- Wielu obecnych na prezentacji przetwórców z Włoch, Hiszpanii, Francji i Polski miało okazję przekonać się jak duży wpływ na obniżenie kosztów produkcji ma użytkowanie wtryskarek Toyo. Najważniejsze cechy, które wpływają na obniżenie kosztów produkcji prowadzonej przy pomocy tej wtryskarki, to drastyczna redukcja zużycia energii przekraczająca nawet 80 proc. dotychczasowego zapotrzebowania, a także obniżenie kosztów eksploatacji za sprawą braku oleju hydraulicznego, a tym samym potrzeby chłodzenia oleju. Natomiast niezwykła precyzja pracy maszyny pozwalała uzyskać jakość i powtarzalność produkcji nieosiągalną dla wtryskarek hydraulicznych - dodaje Anna Wójtowicz z firmy API.

Czytaj więcej: Wtryskarki 450 Maszyny 481

brak
 

Przedstawiciel włoskich producentów urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska