Nowe zamknięcia do butelek PET szwajcarskiej Corvagli

Nowe zamknięcia do butelek PET szwajcarskiej Corvagli
Szwajcarska firma Corvaglia wprowadziła na rynek ciekawe rozwiązanie w odniesieniu do zamknięć dla opakowań PET. Chodzi o jednoelementowe nakrętki z polietylenu wysokiej gęstości.

W tej chwili nakrętki do napełnianych na gorąco opakowań PET produkowane są w większości z odpornego na działanie wysokiej temperatury polipropylenu. Co więcej typowe zamknięcia są wyposażane w oddzielną wkładkę uszczelniającą.

Tymczasem Corvaglia zaproponowała nie tylko sięganie po HDPE zamiast polipropylenu, ale też tworzenie zamknięć jednoelementowych, czyli bez konieczności dołączania uszczelnienia do reszty zamknięcia w osobnym procesie.

Kwestia poprawienia uszczelnienia przy normalnych temperaturach otoczenia pojawiła się w omawianym projekcie w związku ze skłonnościami do deformowania pod wpływem wzrostu temperatury. Bezpośrednio po napełnianiu opakowania pojawia się nieznaczne nadciśnienie w butelce i ponieważ temperatura opada więc tworzy się lekka próżnia. Używając nowo rozwijanej geometrii nakrętka o średnicy 38 mm w momencie gdy jest zakręcana na butelce, ma wystarczające ciśnienie wstępne aby mogło powstać idealne uszczelnienie, które jest też dodatkowo wzmacniane przez zniekształcenie nakrętki pod wpływem próżni. - Uważam, że stosowanie naszego nowego zamknięcia gwarantuje oszczędność kosztów w porównaniu z sięganiem po zamknięcia polipropylenowe o ok. 30 proc. - ocenia Romeo Corvaglia, dyrektor zarządzający firmy.

Nowe zamknięcia do butelek PET szwajcarskiej Corvagli


Czytaj więcej: Nakrętki i zamknięcia 45