Nowoczesne 38 mm zamknięcie Tetra Pak

Szefostwo Tetra Pak przekonuje, że przeprowadzone przez firmę badania rynkowe w Szwajcarii wykazały, że konsumenci częściej wybierają stosowane przez koncern zamknięcia i doceniają szczelność jaką one dają w porównaniu z podobnymi, spotykanymi w butelkach wykonanych w całości tworzyw sztucznych.

Opakowania Tetra Pak z nowym typem zamknięć zostały wykonane na maszynach napełniających TT/3 XH IC, posiadających tzw. jednostkę o nazwie Integrated Capping, która przyczynia się m.in. do redukcji o ponad 20 proc powierzchni, na której prowadzona jest produkcja.

Tego typu maszyny napełniające posiadają specjalny zintegrowany aplikator zakrętek. Ogromnie zwiększają one obroty jeśli chodzi o elastyczność produkcji. Dzieje się tak ponieważ cechują się dwoma oddzielnymi liniami opakowaniowymi. Pozwala to na równoczesne napełnianie dwóch różnych produktów. Można też wytwarzać dwa różne rozmiary, zarówno jeśli chodzi o typy otwarcia jak i rodzaje dna opakowań kartonowych.

urządzenie TT/3 XH IC firmy Tetra Pak

Opakowania Tetra Pak, do których są stosowane zamknięcia 38 mm mają też atrakcyjny środowiskowy profil, ponieważ eliminują potrzebę posiadania typowej dla innych kartonów membrany, znajdującej się pod zamknięciem. Wykonane z odnawialnych surowców - w 63 proc. jest to karton, w 36 proc. tworzywo sztuczne.

W tej chwili opakowania z nowym typem zamknięć są testowane w Szwecji, Niemczech i Szwajcarii. Ich wprowadzenie na światowe rynki, w tym polski, planowane jest na drugą połowę 2008 r. Jednak już w kwietniu na interpacku firma znacznie uchyli rąbka tajemnicy, która okrywa nowy projekt.

Tetra Pak jest jednym z największych na świecie dostawców rozwiązań procesowych i opakowaniowych dla przemysłu płynnej żywności. Działa na 165 rynkach. W Polsce firma jest obecna od 1989 r. Do jej klientów należą uznane spółki krajowe i zagraniczne, w tym spółdzielnie mleczarskie, producenci soków oraz duże koncerny spożywcze.

Targi interpack 2008 odbędą się w dniach 24 - 30 kwietnia w Düsseldorfie.
Nasz serwis Plastech.pl we współpracy z firmą A.S. Messe Consulting, wyłącznym przedstawicielem w Polsce spółki Messe Düsseldorf, która organizuje interpack, prowadzą przedsprzedaż biletów i katalogów na to wydarzenie.