Nowoczesny projekt Greiner Packaging

Nowoczesny projekt Greiner Packaging
Wykonane z polipropylenu kubeczki do sera wiejskiego, to jeden z najnowszych wspólnych projektów realizowanych przez koncern Greiner Packaging na potrzeby Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

Greiner Packaging, to uznany europejski producent opakowań z tworzyw sztucznych dla przemysłu spożywczego. W 2006 r. koncern osiągnął obrót w wysokości 290,9 mln euro. W 22 zakładach, działających w całej Europie zatrudnia 2,5 tys. osób. W Polsce funkcjonuje od 10 lat. W tej chwili korzysta z usług ponad 500 pracowników. W ub. roku zanotował obrót na poziomie 167 mln zł.

W naszym kraju Greiner Packaging zajmuje się m.in. wytwarzaniem polipropylenowych pojemników dla O.S.M Piątnica. W opakowaniach znajduje się serek typu cottage, czyli inaczej mówiąc serek wiejski.

Jego producent, Piątnica jest jednym z trzech największych światowych wytwórców tego wyrobu. Co ważne, serek wymaga specjalnie zaprojektowanego opakowania, ponieważ składa się z termicznie obrobionych ziaren twarożku w delikatnej, pasteryzowanej śmietance. Należy do grupy świeżych produktów, a brak konserwantów sprawia, że jest bardzo wrażliwy na warunki przechowywania. Może być trzymany w temperaturze 1- 6 st C .


To z kolei powoduje konieczność pakowania go w bardzo precyzyjnie określone pojemniki. I takie właśnie dostarcza Greiner Packaging. Powstają one przy wykorzystaniu metody formowania wtryskowego. Materiałem, z którego są wykonane jest polipropylen. W ramach wytworzenia opakowania stosuje się również technologię IML (ang: in mould labelling), polegającą na etykietowaniu w formie. Dodatkowo opakowania o pojemności 200 g i 550 g zawierają innowacyjne etykiety, które włożone w przezroczyste wieko mogą być czytane z obydwu stron. Tym samym są doskonałym mechanizmem, wzmacniającym całość działań promocyjnych prowadzonych w punkcie sprzedaży.

Prezentowane kubeczki wchodzą w skład rodziny k3 koncernu Greiner Packaging. To zaś oznacza, że w fazie ich projektowania i produkcji największą uwagę zwraca się na jakość i wygodę korzystania z produktu. Opakowania tego typu składają się z kombinacji kartonu i tworzywa sztucznego. Na kubku z tworzywa sztucznego, umieszczona jest zadrukowana jedno lub dwustronnie kartonowa owijka, a fotograficzna jakość nadruku jest niezwykle istotnym elementem, odróżniającym produkt na półce sklepowej.

Czytaj więcej: Galeria opakowań 362