Nowości Sun Chemical dla branży opakowaniowej

Liczne nowości dla branży opakowaniowej pokazała na targach drupa firma Sun Chemical. Targi do 11 czerwca odbywały się w niemieckim Düsseldorfie. Najciekawsze punkty prezentacji Sun Chemical: nowe rozwiązania w zakresie uszlachetniania, linia lakierów polimerowych do produkcji opakowań do żywności, lakiery ochronne, paleta rozwiązań o niskim stopniu migracji dla opakowań miękkich. Goście, odwiedzający drupę mieli również możliwość uczestniczenia w pełnym pokazie FastJet - najszybszej na świecie maszyny atramentowej do opakowań z tektury falistej.

Firma Sun Chemical jest największym producentem farb oraz pigmentów dla całego sektora druku. Jest także wiodącym dostawcą materiałów poligraficznych i usług na rynki opakowań, wydawnictw, powłok, tworzyw sztucznych, kosmetyków.

Targi drupa, choć były imprezą nakierowaną głownie na sektor poligraficzny, to obfitowały również w ciekawe ekspozycje dla branży opakowaniowej. Sun Chemical zaprezentował podczas ich trwania unikalną linię technologii oraz garść nowości dla branży opakowaniowej.

Linia innowacyjnych rozwiązań odnosi się do farb graficznych, pigmentów i lakierów do produkcji opakowań. Znajdują się wśród nich farby fleksograficzne, wklęsłodrukowe, UV, cyfrowe i offsetowe, jak również stosowane w szerokim zakresie rozwiązania workflow dla tej branży, w tym systemy zarządzania barwą SmartColour, oprogramowanie do ochrony marki, cyfrowe maszyny FastJet i nowe funkcjonalne technologie lakierowania.

Koncern pochwalił się szeregiem rozwiązań w zakresie uszlachetniania, które pozwalają uzyskać ciekawe efekty dotykowe. - Jest to tylko jeden przykład zastosowania stale poszerzanej linii farb i lakierów, która może stać się dodatkowym bodźcem przy projektowaniu markowych opakowań. Proponowane przez naszą firmę efekty mogą stanowić wzór zamieszczony na liście projektów graficznych, umożliwiają też wyróżnienie się i zapewniają natychmiastową reakcję konsumentów. Właściciele marek, projektanci i drukarze oczekują farb i lakierów oddziałujących w coraz większym stopniu na zmysły konsumentów, by uczynić markowe opakowanie bardziej interesującym i zauważalnym - tłumaczą przedstawiciele Sun Chemical.

Aby sprostać wymaganiom sektora opakowaniowego, takim jak liczne regulacje prawne, dotyczące zarządzania odpadami, intensyfikacji materiałów lub wydłużenia okresu przechowywania łatwo psujących się artykułów spożywczych, Sun Chemical stworzył też linię lakierów polimerowych wykorzystywanych przy produkcji opakowań do żywności. Produkty te mają zastąpić stosowane tu zwykle metalizowane folie i polimerowe elementy w wielowarstwowych laminatach. Mogą być też nanoszone podczas pracy maszyn wklęsłodrukowych lub fleksograficznych. Do ich zalet należy większy okres trwałości, niższa waga opakowania i lepsze możliwości recyklingu.

Czytaj więcej: Opakowania 1108 Nowości 239