Nowości Wittmann na targach K 2022

Wittmann 4.0 ControlRoom TeachBox

Na targach K 2022 Wittmann zaprezentuje rozszerzenie dla sterowania robota R9 TeachBox, tzw. Wittmann 4.0 ControlRoom TeachBox – w skrócie WCR TeachBox.
WCR TeachBox to logiczny dalszy rozwój technologii Wittmann 4.0 Smart User Interface (UI) znanej z wtryskarek ze sterowaniem UNILOG B8 i przeznaczonej dla robotów ze sterowaniem R9 TeachBox. Dzięki nowemu rozwiązaniu możliwym jest wyświetlanie i obsługa interfejsów HMI urządzeń peryferyjnych Wittmann z poziomu R9 TeachBox.

Rozwiązanie przewiduje wyświetlanie paska zadań na dole TeachBox, który umożliwia przełączanie się pomiędzy urządzeniami produkcyjnymi Wittmann zarejestrowanymi na routerze komórki roboczej Wittmann 4.0.

wcr1
wcr2

Dwa widoki ekranu WCR TeachBox (od lewej do prawej): robot w trybie automatycznym; widok ekranu routera Wittmann 4.0. Pasek zadań jest wyświetlany w dolnej krawędzi ekranu

W zależności od typu urządzenia i zastosowanej technologii UI, na każdej stronie umieszczone są maksymalnie dwa urządzenia peryferyjne tego samego typu. Przez system obsługiwana jest również nowo zaktualizowana technologia wtrysku gazu Wittmann Airmould 4.0.

Interfejs użytkownika modułu Airmould 4.0 korzysta z pełnej dostępnej rozdzielczości ekranu R9 TeachBox i zapewnia użytkownikowi lepszą obsługę niż przy wykorzystaniu programatora TeachBox. Oprócz unikalnego podejścia Smart UI dla urządzeń kompatybilnych z Wittmann 4.0, pełna operacyjność wtryskarki z Unilog B8 i robota ze sterowaniem R8 jest zapewniona jest poprzez sprawdzone połączenie VNC.

W ramach tego nowego rozwiązania zmieniono koncepcję cyfrowego bliźniaka robota R9. Robot bliźniak nie jest już integralną częścią rzeczywistego sterownika robota R9, ale jest teraz dostępny jako oddzielnie instalowany produkt dla WCR TeachBox. Za pomocą bliźniaka robota można napisać i zoptymalizować program nauczania w trybie inline, tj. gdy robot jest używany w trybie automatycznym do produkcji.

Opracowano także cyfrowego bliźniaka do wtryskarki. Razem z robotem i bliźniaczą wtryskarką, program nauczania robota może być teraz testowany, łatwiej i intuicyjnie optymalizowany.

Teraz, gdy program nauczania jest pisany na WCR TeachBox, dane pracy robota i bliźniaczej wtryskarki mogą być wykorzystywane w tle do symulacji i oszacowania przyszłego czasu cyklu. Ta bezpośrednia informacja zwrotna dostarcza operatorowi informacji o poszczególnych etapach procesu, które nadal mogą wymagać uwagi w zakresie optymalizacji.

Szachownica, która zostanie pokazana na K jest również oparta na innowacyjnej technologii WCR TeachBox. Szachownica, na której goście będą mogli zagrać w szachy z robotem Wittmann, jest wyświetlana - podobnie jak urządzenia peryferyjne – w formie Smart UI na WCR TeachBox. Dzięki paskowi zadań, podczas gry w dowolnym momencie  możliwym jest przełączanie się między sterowaniem robota R9 a aplikacją szachową

S-Max 1 Mühle

Nowy młyn S-Max 1 uzupełnia serię wolnoobrotowych młynów zębatych firmy Wittmann. Konstrukcja idealnie nadaje się do stosowania jako młynek przy stanowiskowy. Niskie obroty oznaczają wysoki moment obrotowy, mniejsze zużycie ostrzy, mniejsze nakłady na konserwację, niski poziom hałasu, niskie zużycie energii, i uzyskanie gładkich powierzchni cięcia. Urządzenie idealnie sprawdza się jako młyn przy stanowiskowy przy wtryskarkach do 300 ton. Niewielkie rozmiary sprawiają, że można go używać w ciasnych przestrzeniach. Dzięki dużemu otworowi leja zasypowego zagwarantowana jest bezproblemowa współpraca z robotami i przenośnikami taśmowymi wszelkich typów.
mlyn-s-max
Nowy wolnoobrotowy młyn Wittmann S-Max 1.


S-Max 1 jest wyposażony w nóż i dwa wałki zębate oraz ma komorę mielącą o wymiarach 160 × 240 mm. Do napędu młyna wykorzystano ustawiony pionowo, dla zoptymalizowania gabarytów urządzenia, silnik napędowy o mocy 0,75kW.  Prędkość obrotowa wynosi 27 obr./min, co zapewnia maksymalny moment obrotowy, by umożliwić rozdrabnianie twardych tworzyw sztucznych, takich jak styren, akryl i materiały wzmocnione włóknem szklanym. Zasobnik materiału wykonany jest ze stali nierdzewnej, a jego specjalna konstrukcja zmniejsza hałas. Dostęp do komory mielenia od góry umożliwia łatwe i bezpieczne czyszczenie.

S-Max 1 jest czwartą wielkością w serii Wittmann S-Max. W zależności od wielkości urządzenia z tej serii posiadają do trzech noży tnących i posiadają komorę mielenia do 240×467 mm. Seria młynów S-Max doskonale nadaje się do stosowania na wtryskarkach o sile zwarcia do 400 ton.

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum