Nowości koncernu Piovan


Jeśli chodzi o najważniejsze parametry techniczne grawimetrycznego dozownika firmy Piovan dla barwników MDP 2G, to są one następujące: pojemność leja centralnego 3-20 dm sześciennych, pojemność leja stacji dozującej 7-12-20 dm sześciennych, pojemność miksera 1,5 dm sześciennego, maksymalny ciężar dozownika z dwiema stacjami 48 kg.

Poniżej prezentujemy również tabelę, opisującą wydajność ślimaków w kilogramach na godzinę. Wzięliśmy pod uwagę tryb pracy ciągłej przy wadze nasypowej materiału 0,6 kg na dm sześcienny. Angielski termin screw diameter oznacza średnicę ślimaka, a "Gear Box" przekładnię - odpowiednio 24:1 i 38:1.

Oprócz dozowników, w ostatnim czasie Piovan rozwinął też serię swoich suszarek. Modele HR 50, HR 100, HR 150 oraz HR 200 dostarczają przepływu powietrza o wartości 50 - 200 metrów sześciennych na godzinę oraz utrzymują stałą wartość punktu rosy. Suszarki posiadają dwustronne dmuchawy kanałowe. Jedna z nich jest przeznaczona do przetwarzania i chłodzenia wirnika, druga zaś do regeneracji. Proces suszenia jest całkowicie niezależny od otaczających warunków i zgodny z punktem rosy, którego wartość sięga od -25 st. C do - 50 st. C.

To co w bardzo duży sposób wyróżnia suszarki serii HP, to ich właściwości energooszczędne. W porównaniu z wieloma podobnymi urządzeniami, modele firmy Piovan są w stanie zużyć blisko 30 proc. mniej energii. Pojemność leja w tego typu suszarkach sięga od 100 do 600 dm sześciennych. W typowych konfiguracjach lej jest instalowany na przetwarzającej maszynie albo obok niej, lub też umieszczany na wózku. Dostępne są zarówno wersje z pojedynczym lejem samowyładowczym jak też wieloczęściowym.

Biorąc pod uwagę ten drugi typ, to suszarka może być połączona maksymalnie z ośmioma lejami. Każdy z nich jest wyposażony w wyspecjalizowany system kontroli. Natomiast każdy pojedynczy lej suszarki dostarczany jest z niezależną komorą grzewczą do osuszania różnych materiałów w rozmaitych temperaturach.

urządzenie firmy Piovan

Ostatnią grupą peryferiów, które w ostatnim czasie zadebiutowały na rynku są tzw. chillery, czyli schładzalniki do schładzania wody. W ocenie przedstawicieli Piovana szeroki zakres chillerów z nowatorskiej serii CHW wypełni oczekiwania związane z dużą liczbą aplikacji w przemyśle tworzyw sztucznych, a w szczególności w sektorze preform PET. Wydajność chłodzenia tych urządzeń osiąga wartość 100 kW to 670 kW. Modele CHW idealnie pasują do wszelkiego rodzaju scentralizowanych instalacji, a także do takich zastosowań, które cechują się szybką zmianą formy, albo nie pozwalają na użycie glikolu w obwodzie chłodzenia.