Nowości w ofercie firmy Digiprint

Dwa nowe urządzenia wprowadza na nasz rynek firma Digiprint. Chodzi o nową, pełnoformatową naświetlarkę płyt fleksograficznych przeznaczoną dla drukarń opakowaniowych specjalizujących się w przetwórstwie kartonu i tektury falistej oraz o stół do obróbki materiałów wykorzystywanych w produkcji opakowań i materiałów reklamowych.

Producentem pierwszej z maszyn, której premiera w Polsce już się odbyła, jest firma ESKO. Z kolei stół, to urządzenie stworzone przez niemiecki koncern Kongsberg. W ofercie Digiprint, który jest przedstawicielem obydwu firm w naszym kraju, dostepny będzie od października.

Czym charakteryzują się obydwa urządzenia?

CDI 5080, to absolutna nowość na rynku naświetlarek. Idealnie nadaje się do naświetlania fotopolimerowych form drukowych przeznaczonych do druku na tekturach falistych o bardzo dużych rozmiarach i grubościach.

- Opakowania z tektury falistej, to bardzo szybko rozwijający się segment rynku. Tektura wykorzystywana jest do produkcji pudel zbiorczych, standów, palet i opakowań wielkogabarytowych – informuje Digiprint.

Dzięki nowej naświetlarce możliwa będzie obróbka cyfrową płyt flexo o wymiarach 50 x 80 czyli formatu 1270 x 2032 mm, oraz grubości do 7,35 mm. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie firmy Esko pozwalające na naświetlanie płyt o tej wielkości i grubości.

Z kolei stół bigująco - tnący Kongsberg będzie stosowany przy obróbce materiałów wykorzystywanych w produkcji opakowań i produkcji materiałów reklamowych. Zakres powierzchniowy jego pracy wynosi 1680 mm x 1280 mm. To jedno z mniejszych urządzeń tego typu.

Wyposażony jest w system kontroli wizyjnej cięcia oraz oprogramowanie, dzięki któremu powstaje dokładny obraz wycinanych obiektów i możliwa jest też kontrola cięcia krawędzi. Kamera jest zainstalowana w taki sposób, że pozwala na bardzo dokładne oznaczenie obiektu, dzięki czemu zagwarantowana jest stabilność wymiarowa.

Urządzenie umożliwia obróbkę takich materiałów jak: dibond, alubond, PVC, corex, PMMA, poliwęglan, MDF, PP i PE, folie twarde, drewno, laminaty i inne materiały, których grubość nie przekracza granicy 25 mm.

Stoły Kongsberga mają stalową konstrukcję dzięki czemu są bardzo stabilne i wytrzymałe, co zwiększa komfort pracy operatora. Łącznie ze stołem zostało zainstalowane specjalne oprogramowanie do projektowania opakowań w technice 3D. Daje ona sposobność tworzenia wzoru, kontroli poprawności projektu i wykonania makiety wykrojnika.

Czytaj więcej: Nowości 239 Maszyny 479

brak
 

Oferent oprogramowanie i maszyny fleksograficzne dla przygotowalni, drukarni i firm z branży opakowaniowej

Polska