Nowy papier do produkcji opakowań giętkich

Nowy papier do produkcji opakowań…
Firma SCA przygotowała kolejny produkt z linii Sustainable Packaging. Papier jednostronnie powlekany Solo Print posiada wysoki profil ekologiczny oraz drukowność tej samej klasy, jaka wymagana jest w przypadku papierów do druku ekskluzywnych czasopism.

Papier Solo Print przygotowano z myślą o opakowaniach giętkich, ale można go stosować także do wyrobu torebek, papieru do pakowania, opakowań flowpack i banerów. Papier ten charakteryzuje się bardzo wysoką nieprzezroczystością (mniejszą przejrzystością) zapewniającą znakomitą jakość druku.

Solo Print posiada certyfikat przydatności do pakowania żywności suchej i zawierającej tłuszcz. Ponadto może on być laminowany lub powlekany PE/PP po stronie wewnętrznej, co umożliwia zgrzewanie i zapewnia ochronę pakowanych produktów przed wilgocią. Papier ten z powodzeniem można wykorzystać do produkcji tektury. Dzięki wysokiej nieprzezroczystości i białości, dobrej charakterystyce i stabilności wymiarowej Solo Print może służyć jako niskogramaturowy liner na warstwy płaskie tektury falistej.

- Nasze nowe produkty z linii Sustainable Packaging zostały dobrze przyjęte przez firmy konwertujące i właścicieli marek towarowych - mówi Rolf Johannesson, z firmy SCA Forest Products. - Dostrzegliśmy duże zapotrzebowanie na papier jednostronnie powlekany, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie takiego produktu na rynek.

Solo Print ma równie wysoką jakość jak papier publikacyjny wytwarzany przez SCA na potrzeby druku czasopism i ulotek reklamowych. Do jego produkcji zastosowano wyłącznie świeże włókna celulozowe, dlatego jest on odpowiedni dla sektora spożywczego.

Solo Print stanowi uzupełnienie linii Splendo, Operio i Puro, które już wcześniej wprowadzono na rynek w ramach Sustainable Packaging. Znajdują się wśród nich zarówno papiery powlekane, jak i niepowlekane, łączące w sobie efektywne wykorzystanie surowca i niską gramaturę ze znakomitą drukownością. Są to produkty atrakcyjne pod względem bezpieczeństwa stosowania i ekologii. Dzięki wykorzystaniu świeżego włókna drzewnego z lasów zarządzanych w zrównoważony sposób i ekologicznej produkcji charakteryzuje je niewielki ślad ekologiczny.

SCA


- Opracowując nowe produkty, wykorzystaliśmy naszą rozległą wiedzę o opakowaniach i druku na podłożu papierowym, łącząc efektywność drukowania z wydajnym zarządzaniem surowcami - mówi Rolf Johannesson. - Jesteśmy również dumni z naszych osiągnięć w dziedzinie ochrony środowiska.

Firma SCA Ortviken zlokalizowana w szwedzkim Sundsvall zatrudnia ok. 700 pracowników i wytwarza rocznie 900 tys. ton papieru powlekanego i niepowlekanego przeznaczonego do druku i produkcji opakowań.

Czytaj więcej: Opakowania 1196 Papier 43