Nowy program analiz olejowych firmy ExxonMobil

Nowy program analiz olejowych firmy ExxonMobil
ExxonMobil wprowadził nowy program analiz olejowych Mobil Serv Lubricant Analysis (w skrócie MSLA). Usługa jest dostępna również na urządzeniach mobilnych i pomaga z wyprzedzeniem identyfikować problemy ze sprzętem, zanim spowodują nieplanowane przestoje.

Mobil Serv, który zastępuje dotychczasowy program analiz olejowych ExxonMobil Signum, może odegrać istotną rolę w utrzymaniu ciągłości produkcji. Dzięki regularnemu monitoringowi, program analiz pomaga zwiększyć niezawodność sprzętu i ograniczyć zużycie środków smarnych. Program może również pomóc wydłużyć okresy pomiędzy wymianami oleju, co z kolei wpływa na obniżenie kosztów operacyjnych oraz poprawę bezpieczeństwa dzięki ograniczeniu do minimum kontaktu człowieka z maszyną.

Nowy program ma usprawnić proces analiz oleju - od etapu pobierania próbek do przygotowania raportu końcowego. Usługa wykorzystuje technologię scan-and-go z użyciem kodów QR. Dzięki temu klienci mogą łatwo dostarczyć próbkę oleju do laboratorium ExxonMobil, zachowując prosty dostęp do wyników analiz i rekomendacji dopasowanych do sprzętu. Wszystko odbywa się poprzez smartfon lub tablet za pomocą aplikacji działającej w chmurze. Klienci usługi mogą w razie potrzeby dzielić się informacjami z innymi osobami. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne podczas pracy w różnych lokalizacjach. Inżynierowie mają pełny dostęp do swojego konta bez względu na miejsce pobytu.

Nowa usługa eliminuje konieczność przygotowywania etykiet i dokumentów oraz ułatwia komunikację w czasie rzeczywistym w zakresie harmonogramu zbierania próbek i wyników analiz. Jednak klienci przyzwyczajeni do wcześniejszych rozwiązań nadal mogą zarządzać i oceniać raporty w sposób tradycyjny. Poza nowym i łatwym w obsłudze interfejsem, nowy program analiz od ExxonMobil oferuje skrócony czas odpowiedzi. Wszystko po to, by pomóc zakładom zabezpieczyć swój sprzęt i biznes.

- Biorąc pod uwagę znaczące nakłady inwestycyjne firm, trudno sobie wyobrazić pominięcie inwestycji w nowoczesny monitoring oleju - mówi Ayman Ali, doradca ds. środków smarnych dla przemysłu firmy ExxonMobil w regionie EAME. - Wprowadzenie nowej usługi opiera się na długiej tradycji ExxonMobil świadczenia innowacyjnych analiz olejowych dla firm z całego świata, umożliwiając im wydłużenie okresów pomiędzy wymianami oleju, ograniczenie kosztów serwisowania i poprawę wydajności.

Program analiz olejowych oferuje szczegółowe analizy, dzięki którym klienci mogą śledzić produktywność i w porę dostrzec problemy. 25 opcji analiz pozwala wybrać pakiet testowy najlepiej dopasowany do potrzeb firmy.

Nowa usługa jest już dostępna, a konta użytkowników dotychczasowego programu analiz ExxonMobil Signum, razem z historią zleconych analiz, zostały automatycznie przeniesione do nowego programu. Więcej o programie analiz Mobil Serv oraz rejestracja na stronie internetowej firmy.

Czytaj więcej: Oleje i smary 21