Ogłoszono program konferencji towarzyszących targom tworzyw sztucznych w Brukseli

Ogłoszono program konferencji…

Zaprezentowano program konferencji dla trzech głównych scen AMI Plastics World Expos Europe. Sesje te, które odbędą się w Brussels Expo w Belgii w dniach 11–12 września 2024 r., są bezpłatne i dotyczą recyklingu, compoundingu i wytłaczania tworzyw sztucznych. Programy, których kuratorami są zespoły konferencyjne ekspertów AMI, obejmują debaty biznesowe, rozmowy technologiczne, prognozy rynkowe i praktyczne seminaria szkoleniowe.

Andy Beevers, dyrektor ds. wydarzeń w AMI, stwierdził: „Te sesje konferencyjne dają uczestnikom wyjątkową okazję do zidentyfikowania kluczowych trendów rynkowych, poznania praktycznych wskazówek zwiększających wydajność produkcji i odkrycia innowacyjnych technologii zapewniających swoim firmom przewagę konkurencyjną”.

Na scenie Plastics Recycling World Expo trzy dyskusje panelowe będą dotyczyć palących tematów, takich jak europejska dyrektywa w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych, wykorzystanie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu w opakowaniach oraz strategie rozwoju zrównoważonych łańcuchów dostaw. W panelach tych wezmą udział przedstawiciele czołowych organizacji i firm, w tym EuRIC, EXPRA, Berry bpi i Municipal Waste Europe. Główne prezentacje obejmują dzielenie się spostrzeżeniami Nestlé na temat swojego podejścia do zrównoważonego rozwoju w opakowaniach, a także trendy na rynku recyklingu i prognozy AMI. Prelegenci-eksperci omówią także najnowsze osiągnięcia w zakresie technologii sortowania, recyklingu i dodatków.

Scena Compounding World Expo zaprezentuje najnowsze technologie i osiągnięcia rynkowe. Dyskusje będą dotyczyć przyszłości mieszania tworzyw sztucznych i produkcji przedmieszek, a także reakcji branży na wyzwania regulacyjne i związane ze zrównoważonym rozwojem. W dyskusjach udział wezmą przedstawiciele takich firm, jak Wells Plastics, Budenheim/QolorTech, Holland Colours, Sumika Polymer Compounds i Witcom Engineering Plastics. Martyna Fong, dyrektor ds. wywiadu rynkowego w AMI, przedstawi przegląd rynku na temat trendów popytu na polimery w Europie. Dodatkowo seminaria szkoleniowe poprowadzą KraussMaffei i Farrel Pomini.

Na scenie Innowacji i Wytłaczania odbędą się sesje na temat przyszłości produkcji rur, folii i profili, a także prezentacje na temat najnowszych innowacji w zakresie technologii tworzyw sztucznych, w tym modelowania i optymalizacji procesów. W dyskusjach i rozmowach wezmą udział starsi przedstawiciele firm Aimplas, Aliaxis, Avery Dennison, Coperion, CEFLEX, EPPA i Elastic Packaging Europe.

Uczestnicy mogą swobodnie wybierać sesje w dowolnym z trzech sal konferencyjnych i poznawać ofertę ponad 170 wystawców na trzech specjalistycznych wystawach. Na stronie wydarzenia znajdują się najnowsze programy konferencji, aktualna lista wystawców oraz formularz rejestracyjny umożliwiający uzyskanie bezpłatnych biletów.

1

Źródło: https://www.ami-events.com