Oleje spożywcze w opakowaniach PET dzięki linii Sidel Combi

Oleje spożywcze w opakowaniach… Indyjska firma B.L. Agro Oils zakupiła linię Sidel Combi na potrzeby rozlewania oleju gorczycowego do butelek PET. Linia łączy funkcję rozdmuchiwarki oraz automatu napełniającego i zamykającego w jednym zintegrowanym systemie. Wydajność linii pozwala na produkcję z szybkością nawet 24 tys. butelek/godz., czyli o 120 proc. szybciej w porównaniu z linią dotychczas używaną przez firmę B.L. Agro Oils. Oprócz optymalnego, kompaktowego designu, linia Combi oferuje niższe koszty eksploatacji dzięki możliwości szybkiej zmiany formatu butelki, mniejszemu zużyciu energii, a także oszczędnościom pod względem siły roboczej, surowców i części zamiennych. Co więcej, linia Combi nie jest zależna od ograniczeń przenośnika pneumatycznego, a to dzięki systemom przenoszenia za szyjki i podawania butelek między rozdmuchiwaniem a napełnianiem. Takie rozwiązanie zapewniło B.L. Agro Oils możliwości tworzenia różnych kształtów butelek i ciężaru produktów. Firma osiągnęła znaczne oszczędności, obniżając ciężar opakowań nawet o 20 proc. w zależności od formatu.

- Jako materiał w 100 proc. nadający się do odzysku, PET pomoże nam osiągnąć bardziej zrównoważony rozwój działalności - powiedział Ashish Khandelwal, dyrektor wykonawczy B.L. Agro Oils.

Podczas gdy wiele indyjskich firm pakuje swoje oleje spożywcze do torebek, B.L. Agro Oils postawiło na tworzywo PET, które gwarantuje bezpieczeństwo produktu i wyróżnia się na półkach sklepowych, a także zapewnia korzyści ekonomiczne i ekologiczne na etapach produkcji oraz zaopatrzenia. Na decyzji o wprowadzeniu opakowań z PET zaważyły również doskonałe właściwości ochronne tego tworzywa. Od ponad 30 lat PET z powodzeniem służy jako materiał opakowaniowy na napoje, czego potwierdzeniem jest pełna certyfikacja wszystkich oficjalnych organizacji dbających o bezpieczeństwo żywności.

W ramach procesu przygotowania opakowań naukowcy Sidel przeprowadzili analizę interakcji olejów B.L. Agro Oils z opakowaniami z PET, aby sprawdzić ich wzajemne oddziaływanie w symulowanych warunkach prawdziwego łańcucha dostaw. Uwzględniono takie czynniki, jak lepkość, gęstość i napięcie powierzchniowe, jak również zmiany objętości olejów pod wpływem temperatury napełniania.

- Testy interakcji naszych olejów z PET w różnych warunkach umożliwiły dobór optymalnego opakowania pod względem walorów smakowych i odżywczych naszych produktów - powiedział Khandelwal.

B.L. Agro Oils z siedzibą w stanie Uttar Pradesh na północy Indii jest najszybciej rozwijającym się wytwórcą olejów spożywczych na Półwyspie Indyjskim. Firma produkuje ponad 250 tys. ton sześc. oleju gorczycowego rocznie, co odpowiada ponad 50 proc. łącznej produkcji tego wyrobu w Indiach.
brak
 

Maszyny pakujące

Switzerland

Reportaże

Forum