Opakowania Tetra Pak z nagrodami WorldStar Award

Opakowania Tetra Pak z nagrodami WorldStar Award
Dwa opakowania firmy Tetra Pak zdobyły w tym roku prestiżowe nagrody WorldStar Packaging Award 2015. Tetra Top z odrywaną górną częścią wykonaną z tworzywa oraz Tetra Prisma Aseptic 1000, w której zastosowano biotworzywo pochodzenia roślinnego, zostały wyróżnione w kategorii Napoje za swoje właściwości w zakresie mniejszego oddziaływania na środowisko. Ponadto opakowanie Tetra Prisma Aseptic 1000 otrzymało tytuł Gold Sustainability Award dla opakowania wyprodukowanego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Opakowania Tetra Prisma Aseptic 1000, w których użyto polietylen niskiej gęstości uzyskany z trzciny cukrowej oraz papier certyfikowany FSC, a sprzedawana jest w nich marka firmy Coca-Cola Del Valle Reserva, zostały nagrodzone za wykorzystanie w nich materiałów pochodzenia roślinnego. Udział surowców odnawialnych w opakowaniu wynosi około 78 proc.

- To już druga nagroda dla marki Del Valle Reserva dostępnej w kartonach Tetra Prisma Aseptic 1000, w których zastosowano tworzywo pochodzenia roślinnego - powiedział Rino Abbondi, wiceprezes Coca-Cola Brazil ds. technologii i logistyki. - Pierwszą nagrodę otrzymaliśmy od ABRE - Brazylijskiego Stowarzyszenia Opakowaniowego. Jest to najważniejsze wyróżnienie na brazylijskim rynku opakowań. Dzięki temu, że odpowiedzieliśmy na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na ekologiczne opakowania oraz produkty, udało nam się zwiększyć udziały w tak konkurencyjnym segmencie rynku.

Tetra Pak


Opakowanie Tetra Top z odrywaną górną częścią zostało nagrodzone za to, że jest nie tylko funkcjonalne z punktu widzenia konsumenta, ale również sprzyja ochronie środowiska. Rozwiązanie to łączy w sobie wygodę butelki oraz nowoczesny wygląd z walorami opakowania kartonowego. Dzięki perforacjom w zewnętrznej warstwie papieru, z którego wykonano ten model opakowania Tetra Top, konsumenci mogą z łatwością oddzielić kołnierz i nakrętkę z tworzywa od reszty opakowania, aby obydwie części trafiły do recyklingu osobno.

Tetra Pak


Badania przeprowadzone przez Tetra Pak w 2015 roku wskazują, że 80 proc. konsumentów na świecie stara się możliwie jak najczęściej segregować odpady i przekazywać je do recyklingu. Z uwagi na rosnące zainteresowanie konsumentów recyklingiem, opakowanie Tetra Top z odrywaną górną częścią pojawiło się już w Szwecji, Danii, Estonii, Finlandii, Japonii oraz we Włoszech, gdzie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Tetra Pak


- Obserwujemy, że konsumenci chcą coraz więcej robić na rzecz środowiska i sięgają po marki, które oferują im ekologiczne rozwiązania - powiedział Charles Brand z firmyTetra Pak. - W związku z tym wraz z naszymi klientami tworzymy innowacyjne rozwiązania, które odpowiadają na nowe preferencje konsumentów. Jesteśmy dumni, że opakowania Tetra Top z odrywaną górną częścią oraz Tetra Prisma Aseptic 1000 zostały nagrodzone podczas tegorocznej edycji konkursu WorldStar.

Czytaj więcej: Opakowania 1104 Nagrody 209