Opakowania do jogurtów po raz pierwszy z biotworzyw

Opakowania do jogurtów po raz pierwszy z biotworzyw
Producent doskonale znanych jogurtów koncern Danone zaczyna sprzedawać swoje produkty w opakowaniach wyprodukowanych z biotworzyw.

Sięgnięcie po materiał uzyskiwany z roślin, a nie ropy ma być częścią nowej strategii firmy, której celem jest przejście na „opakowania przyszłości”.

Nowe opakowanie do jogurtów z serii Activia jest efektem bliskiej współpracy pomiędzy Danone i Ingeo. Ten drugi podmiot jest dostawcą biodegradowalnego polimeru polikwasu mlekowego o nazwie NatureWorks. Jak tłumaczą w Danone przejście na nietradycyjny materiał opakowaniowy będzie skutkować obniżeniem o jedną czwartą śladu węglowego przy produkcji jogurtowych kubeczków i o 43 proc. mniejszym zużyciem paliw kopalnych niż miałoby to miejsce przy korzystaniu z typowych metod.

Danone jest pierwszym producentem jogurtów w Europie, który zaczął stosować biopolimery w opakowaniach. Wcześniej opakowania do jego jogurtów powstawały bowiem z polistyrenu. Pierwszym krajem, w których biotworzywowe opakowania Danone pojawiły się na sklepowych półkach są Niemcy. Teraz sukcesywnie przyjdzie czas na wprowadzanie ich na kolejne europejskie rynki.

Danone, Ingeo