Opakowania do kosmetyków firmy RPC

Opakowania do kosmetyków firmy RPC
Nowe opakowania koncernu RPC dla branży kosmetycznej. Firma stworzyła właśnie nowe pojemniki dla kosmetyków marki Nivea Visage, które produkuje spółka Beiersdorf. Wypuściła też na rynek aplikator w kulce do nowej serii środków do pielęgnacji skóry Garnier.

- Na wszystkich etapach rozwoju produktu mogliśmy liczyć na ścisłą współpracę techniczną i logistyczną zakładów RPC - powiedział Jürgen Rechlitz z firmy Beiersdorf, kierownik projektu związanego z tworzeniem nowych opakowań Nivea Visage. Opakowania zostały wykonane w technologii rozdmuchiwania. Powstała odrębna seria, która po odpowiednim designie podkreślać ma elegancję i wysoką szykowność produktu.

Opakowania do kosmetyków firmy RPC

Jeśli chodzi zaś o aplikator, to celem było stworzenie nowego rodzaju opakowania, które umożliwiałoby efektywne nakładanie kremu na twarz i szyję. Powstał projekt, działający na zasadzie masującej kulki, którą delikatnie toczy się po skórze, aby nałożyć krem. Wydłużony, cylindryczny korpus pełni rolę uchwytu. Nietypowa konstrukcja i funkcjonalność stanowiły niemałe wyzwanie techniczne i dlatego w produkcji opakowania konieczne było wykorzystanie dwóch technologii. Pojemnik jest produkowany z PP techniką wtryskiwania z rozdmuchem, a nasadka i aplikator są formowane wtryskowo.

Zamknięcie z kulką jest ozdobione tłoczonym na gorąco srebrnym pierścieniem dodatkowo wyróżniającym produkt wizualnie, a oba pojemniki noszą etykiety L'Oreal z informacjami o produkcie.

Opakowania do kosmetyków firmy RPC


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362