Opakowania gable top z zakrętkami z biotworzywa

Opakowania gable top z zakrętkami…
Firma Tetra Pak rozpoczyna produkcję opakowań typu gable top z zakrętkami TwistCap OSO 34 wykonanymi z polietylenu wysokiej gęstości wyprodukowanego na bazie trzciny cukrowej. To kolejny krok spółki w kierunku większego wykorzystywania biotworzyw - w 2013 roku firma wyprodukowała 1,1 mld zakrętek z biotworzyw, o 80 proc. więcej niż w roku poprzednim.

Litrowy karton Tetra Rex w 80 proc. wykonany jest z tektury pochodzącej z surowca drzewnego, który także jest materiałem odnawialnym. Użycie w opakowaniu zakrętki wykonanej z biotworzywa zwiększa udział surowców odnawialnych w opakowaniu o dodatkowe 4 proc., nie obniżając przy tym funkcjonalności kartonu ani możliwości jego recyklingu.

- Nowe zakrętki już zostały docenione przez klientów, m.in. przez fińską firmę Valio, która jako pierwsza będzie używała nowych zakrętek w opakowaniach swoich produktów - mówi Christina Chester z firmy Tetra Pak.

Jak podkreśla producent, klienci używający standardowych zakrętek TwistCap OSO 34 mogą łatwo przestawić się na zakrętki z biotworzywa bez konieczności nowych inwestycji czy modyfikacji maszyn do napełniania.

Tetra Pak