Opakowania w systemie Twin Feeder

Opakowania w systemie Twin Feeder
Firm DS Smith Polska wprowadziła na rynek system Twin Feeder, który pozwala na klejenie opakowań z dwóch niezależnych części.

System pozwala na klejenie opakowań kartonowych dwuczęściowych, w których części składowe posiadają rożny rodzaj nadruku. Dodatkowo możliwość klejenia na gorąco gwarantuje, że opakowanie używane wielokrotnie lub wykorzystywane nawet w trudnych warunkach, nie będzie się rozklejać.

DS Smith stworzyła już kilka typów opakowań w oparciu o system Twin Feeder. Pierwsze z nich to tzw. shelfmaster, czyli z grupu łatwych do otwarcia. Jest to opakowanie zbiorcze przeznaczone do pakownia produktów w opakowaniach jednostkowych o powszechnie stosowanych kształtach. Zapewnia łatwy sposób otwierania i dostęp do produktu bez potrzeby jego wypakowania na półkę.

Drugi typ opakowania, to karton składający się z dwóch części: tektury falistej, litej, kaszerowanej oraz części łączonych w dowolnej kombinacji: tektursa falista plus lita, falista i kaszerowana, kaszerowana i lita, w których każda część posiada klapkę klejową. Górna część opakowania np. z szarej tektury przy wypakowywaniu jest odrzucana. Tymczasem dolna część, która posiada efektowny nadruk offsetowy lub fleksograficzny jest eksponowana wraz z towarem na półce.

Trzeci typ opakowań polega na wklejaniu obwolut wewnętrznych z tektury falistej do opakowań z tektur litych, kaszerowanych lub konwencjonalnych w przypadku gdy wymagana jest większa wytrzymałość na nacisk pionowy lub przebicie niż mogą to zapewnić standardowe surowce z jednoczesnym zachowaniem ich właściwości marketingowych - efektownego nadruku offsetowego.

Firma DS Smith jest międzynarodowym holdingiem, odgrywającym wiodącą rolę w branży opakowaniowej i papierniczej. Obroty holdingu przekraczają 2 mld funtów rocznie. Firma z powodzeniem działa również w Polsce, gdzie ma swoje zakłady produkcyjne. DS Smith Polska jest spółką akcyjną, której obroty wynoszą ok. 400 mln zł.

Opakowanie Twin Feeder


Opakowanie Twin Feeder


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362