Opakowania z 25 proc. tworzywa PET pochodzącego z recyklingu (rPET)

Opakowania z 25 proc. tworzywa PET pochodzącego z recyklingu (rPET)
Specjalizująca się w produkcji opakowań brytyjska firma RPC, której zakłady ulokowane sa również w naszym kraju, specjalnie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wyprodukowała nowoczesne słoiki, w których sprzedawane są orzechy. Świąteczne opakowanie wyróżnia się tym, ze zawiera 25 proc. tworzywa PET pochodzącego z recyklingu (rPET).

Nowe opakowania znajdą się w najbardziej popularnych sieciach supermarketów. Słoiki wyprodukowane przez RPC przybrały kształt kuli z szerokim otworem. Są one dostępne w trzech wielkościach.

W jaki sposób powstawały omawiane opakowania?

Do ich wytworzenia użyto metody formowania wtryskowego z PET. Dzięki temu są lekkie i poręczne, a to z kolei gwarantuje wygodę klientom. Wyposażono je również w zgrzewane zamknięcie, które chroni zawartość opakowania przed naruszeniem i pozwala utrzymać pożądaną świeżość produktu.

Słoiki zawierające 25 proc. tworzywa PET pochodzącego z recyklingu (rPET)


Co ciekawe przy produkcji słoików wykorzystano zmniejszoną ilość tworzywa sztucznego. Osiągnięto to za sprawą wykorzystania w opakowaniu domieszki materiałów pochodzących z recyklingu odpadów pokonsumenckich. Wszystko to sprawia, że słoiki dysponują 25 proc. zawartością tworzywa rPET. Taka gospodarka surowcowa przyczyniła się do oszczędności ponad 15 ton nowego tworzywa sztucznego.

Wyprodukowane przez RPC opakowania różnią się między sobą m.in. kolorem rękawów, wielkością oraz pokrywami.

Czytaj więcej: Galeria opakowań 362