Opakowania ze szkła polimerowego

Opakowania ze szkła polimerowego
Armani, Artdeco, Asam, Biotherm, Melyssa de La Brosse et Dupont, Natura, PINO, Wilde Cosmetics, to tylko niektóre z firm z branży kosmetycznej, które sięgnęły po opakowania swoich produktów wykonane ze szkła polimerowego.

Branża kosmetyczna już na dobre oswoiła się z innowacyjnym materiałem, jakim jest szkło polimerowe i szuka producentów, którzy są w stanie przy jego użyciu wykonać ekskluzywne opakowania, cechujące się jeszcze wyższym niż zwykle poziomem elegancji.

Szkło polimerowe to rodzaj tworzywa sztucznego o rozwiniętych właściwościach. Cechuje się znacznie wyższą transparentnością i połyskiem niż ma to miejsce w odniesieniu tworzywa lub szkła. Z czystego szkła czerpie zdolność do tworzenia opakowań atrakcyjnych wizualnie i przyjemnych w dotyku. Z kolei zalety tworzywa umożliwiają na kreowanie z niego dowolnych kształtów opakowania.


Szkło polimerowe może być z łatwością przetwarzane na wtryskarkach i rozdmuchiwarkach. Umożliwia też produkcję masywnych opakowań z grubymi denkami i ściankami, co dotychczas było domeną głównie pojemników ze szkła. Powstałe w ten sposób opakowania nie tłuką się i nie ulegają mechanicznym zniszczeniom. Cechuje je ponadto znakomita przepuszczalność światła oraz bardzo błyszcząca, połyskliwa powierzchnia. Opakowania wykonane ze szklanego polimeru można z łatwością uszlachetniać i to przy pomocy wielu metod, m.in. sitodruku, mocno błyszczących wytłoczeń, metalizowania, lakierowania.

Producentem omawianego materiału jest koncern Eastman Chemical, będący jednym z największych producentów tworzywa PET przeznaczonego na rynek opakowań.

Czytaj więcej: Opakowania 1097