Opakowanie pochłaniające tlen

Opakowanie pochłaniające tlen
Doskonale znany producent wyrobów spożywczych koncern Heinz wprowadził na rynek nowy typ opakowań pochłaniających tlen.

Nowe opakowanie produkowane dla Heinza przez firmę RPC zostało dopasowane do podgrzewania w kuchence mikrofalowej. Ma ono wydłużać trwałość przechowywania produktów w warunkach niechłodzonych.

Rozwiązanie wykorzystuje termoformowany w RPC mocny pojemnik o konstrukcji warstwowej łączącej polipropylen oraz kopolimer etylenu z alkoholem winylowym EVOH. W opakowaniu zastosowano dodatek służący do pochłaniania tlenu w warstwie barierowej szczelnego opakowania, zanim dotrze on do żywności. Dzięki temu procesowi produkt nie traci na jakości podczas przechowywania, zwłaszcza pod względem barwy i smaku. Pochłaniacze tlenu utrzymują świeżość produktów Greenseas.

Dla dodatkowej atrakcyjności i wygody konsumenta opakowanie wyposażono w zintegrowaną z nim łyżkę oraz zadrukowaną część kartonową, która służy jako praktyczna podstawa podczas podgrzewania w kuchence mikrofalowej oraz tacka ułatwiająca przenoszenie gorącego pojemnika.

Brzegi kartonu są perforowane. Przygotowując produkt do spożycia, konsument po prostu odrywa górną część kartonu, pozostawiając samą podstawę.

Opakowanie pochłaniające tlen


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362