Optymalizacja doboru punktów wtrysku w formach

Optymalizacja doboru punktów wtrysku w formach
20 lipca o godz. 10 odbędzie się drugie webinarium z cyklu letnich warsztatów on-line na temat możliwości zoptymalizowania doboru punktów wtrysku w formach wtryskowych za pomocą oprogramowania SimpoeMold. Szkolenie skierowane jest do firm działających w branży tworzyw sztucznych, m.in. projektujących wypraski i formy wtryskowe.

Jest to kolejne z webinariów przygotowanych pod kątem omówienia zagadnień dotyczących optymalizacji procesów przetwórstwa tworzyw. Organizatorzy chcą pokazać na przykładach, że przeniesienie prób narzędzi do produkcji wyrobów z tworzyw oraz optymalizacji parametrów przetwórstwa na początek procesu rozwoju wyrobów, do świata wirtualnych symulacji, może spowodować obniżenie kosztów przygotowania produkcji i kosztów samej produkcji. Jednocześnie umożliwić może zwiększenie wydajności produkcji o dwucyfrową wartość procentową w obu przypadkach.

Podczas webinarium omówione zostaną m.in. scenariusze przygotowania modelu do analizy oraz pokazana będzie łatwość użycia i szybkość działania Simpoe-Mold. Podjęte zostanie zagadnienie optymalizacji rozmieszczenia punktów wtrysku oraz identyfikacji na wczesnym etapie projektu problemów rozmieszczenia punktów wtrysku.

Webinarium poprowadzi Wojciech Zdun z firmy softPROGRESS. Udział w webinarium jest bezpłatny ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Szczegółowe informacje na stronie internetowej organizatora.

Oprogramowanie Simpoe-Mold pomaga w optymalizacji procesu przygotowania i realizacji produkcji wyprasek, umożliwiając analizę całego procesu wtrysku polimerów, od fazy wypełnienia, przez analizy deformacji i chłodzenia, po kompleksowe analizy wydajności produkcji wyrobów z tworzyw.

Simpoe Moldbrak
 

Profesjonalne usługi doradcze związane z usprawnianiem procesów i procedur w firmach produkcyjnych. Sprzedaż oprogramowania umożliwiającego realizację usprawnień: RapidAuthor, OperatorMES, VirtualProcess, eLeaderMobileVisit, Simpoe-Mold, HyperXtrude.

Polska