Optymalizacja układów chłodzenia w formach

Optymalizacja układów chłodzenia w formach
12 lipca o godz. 10 odbędzie się pierwsze webinarium z cyklu warsztatów na temat możliwości wykonania optymalizacji działania układów chłodzenia w formach wtryskowych za pomocą oprogramowania SimpoeMold. Webinarium zostało opracowane z myślą o firmach projektujących wypraski i formy wtryskowe oraz wszelkich zakładach produkujących wyroby z tworzyw.

Podczas warsztatów omówione zostaną zagadnienia dotyczące optymalizacji procesów przetwórstwa tworzyw, które można prowadzić przy użyciu narzędzi oferowanych przez softPROGRESS. Organizatorzy chcą udowodnić, że przeniesienie prób narzędzi do produkcji wyrobów z tworzyw oraz optymalizacji parametrów przetwórstwa na początek procesu rozwoju wyrobów do świata wirtualnych symulacji może spowodować obniżenie kosztów przygotowania produkcji i kosztów samej produkcji. Jednocześni może się zwiększyć wydajność produkcji o dwucyfrową wartość procentową.

Podczas webinarium omówione zostaną scenariusze przygotowania modelu do analizy, zaprezentowana zostanie łatwość użycia i szybkość działania Simpoe-Mold, przedstawiona będzie kwestia optymalizacji alternatywnych kształtów i ułożenia kanałów chłodzących oraz zagadnienie identyfikacji problemów z bilansem cieplnym formy na wczesnym etapie projektu.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Zdun z firmy softPROGRESS. Udział w webinarium jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja na stronie internetowej organizatora. Przedstawiciele firmy zachęcają również do zgłaszania własnych tematów kolejnych warsztatów.

Simpoe-Mold to skalowalne narzędzie do optymalizacji procesu przygotowania i realizacji produkcji wyrobów z tworzyw. Simpoe-Mold udostępnia zestaw narzędzi obejmujący analizy całego procesu wtrysku polimerów, od analizy wypełnienia - projektowanie wypraski, przez projektowanie form wtryskowych i związane z tym analizy deformacji czy chłodzenia, po kompleksowe analizy wydajności produkcji wyrobów z tworzyw.


brak
 

Profesjonalne usługi doradcze związane z usprawnianiem procesów i procedur w firmach produkcyjnych. Sprzedaż oprogramowania umożliwiającego realizację usprawnień: RapidAuthor, OperatorMES, VirtualProcess, eLeaderMobileVisit, Simpoe-Mold, HyperXtrude.

Polska