PET zamiast szkła

PET zamiast szkła
Znany krajowy producent wyrobów spożywczych Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „Społem” przestawia się na opakowania z tworzyw sztucznych. Firma zastąpiła dotychczasowe szklane opakowania dla musztard pojemnikami z PET.

Zmiana została podyktowana sezonem letnim. Nowe opakowania dla Musztard Kieleckich mają zadanie zwiększyć atrakcyjność produktu. Istotną przewagą produktu nad konkurencyjnymi musztardami jest również nieco większa pojemność nowego opakowania PET - 320 gram. Z obserwowanych trendów wynika bowiem, że to właśnie duże pojemności cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów, zwłaszcza w sezonie grillowym.

- Latem dlatego wzrasta popularność opakowań z tworzyw sztucznych, gdyż są one lżejsze, mniej narażone na stłuczenie i ułatwiają dozowanie - mówi Wiesława Gawrońska, zastępca prezesa ds. handlowych WSP „Społem” Kielce. - Decydując o wprowadzeniu nowego rodzaju opakowania poszukiwaliśmy tworzywa, które przede wszystkim będzie gwarantowało zachowanie wszelkich zalet wyrobu, tak jak ma to miejsce w przypadku szklanych słoiczków, a jednocześnie będzie zapewniało ergonomię i estetykę, adekwatną do wysokiej jakości naszego produktu Nowoczesny, wyróżniający się kształt i odpowiednie walory wizerunkowe udało się połączyć właśnie w butelkach typu PET.

Musztarda Kielecka - PET zamiast szkła