PIAB udoskonala podciśnieniowy transport materiałów i technologię próżniową

PIAB udoskonala podciśnieniowy transport materiałów i technologię próżniową
PIAB, światowy lider w przemysłowej technologii próżniowej, wprowadza na europejski rynek nowe urządzenie Unibody. Jest ono przeznaczone do transportu materiałów sypkich w przemyśle farmaceutycznym, opakowaniowym.

Premiera nowego urządzenia będzie miała miejsce na majowych targach Achema we Frankfurcie. Na tych samych targach PIAB przedstawi również całą swoją gamę energooszczędnych rozwiązań próżniowych - w tym systemy chwytaków oraz bezobsługowe pompy próżniowe.

Najnowszy dodatek do rozwiązań podciśnieniowego transportu materiałów sypkich dla przemysłu farmaceutycznego - urządzenie Unibody - posiada cylindryczny kształt oraz gładką powierzchnię, aby zmniejszyć ilość resztek materiału pozostających w systemie. Ułatwia to czyszczenie i poprawia wydajność produkcji. Dzięki temu użytkownicy otrzymują szczegółową dokumentację, która pokazuje możliwości śledzenia i identyfikacji transportowanego materiału zgodnie z normami jakościowymi.

Wpisz tytuł dla obrazu

Oferta energooszczędnych systemów PIAB kierowana do firm farmaceutycznych i opakowaniowych obejmuje także urządzenia serii IC oraz C - o unikalnej konstrukcji filtrów zapobiegającej pyleniu i zanieczyszczeniu transportowanego materiału. Całkowicie hermetyczna seria IC jest ekonomicznym rozwiązaniem dla transportu potencjalnie szkodliwych i niebezpiecznych składników. Modułowa seria C zapewnia dużą elastyczność, dzięki której producenci mogą szybko zwiększyć lub zmniejszyć wydajność zależnie od zmiennych potrzeb. Dodatkowo, firma PIAB zademonstruje we Frankfurcie kompaktowe, a zarazem wydajne urządzenie C2100-64, które cicho i w higieniczny sposób transportuje proszki i materiały sypkie w pomieszczeniach o bardzo niskich sufitach lub o ograniczonej przestrzeni. Urządzenie to poprawia przepływ podciśnienia o 25 proc. i to bez zwiększenia zużycia energii.

Na tym nie koniec nowości wprowadzanych na rynek przez PIAB. Kolejne z nich to technologie próżniowe, które obejmą serię chwytaków próżniowych VGS (Vacuum Gripper System) przeznaczonych dla takich aplikacji w przemyśle farmaceutycznym jak np. podnoszenie, przenoszenie i rozkładanie opakowań kartonowych oraz ich paletyzacja. Seria produktów VGS składa się z trzech typów chwytaków o różnych wymiarach, pozwalając użytkownikom na zwiększenie wydajności oraz obniżenie kosztów operacyjnych. Na targach Achema PIAB zaprezentuje także swoje trwałe i bezobsługowe pompy próżniowe P6010 i P5010, które przy zmniejszonym zużyciu energii zapewniają najwyższą możliwą wydajność systemu próżniowego.

- Procesy transportowania, przenoszenia i pakowania materiałów w przemyśle chemicznym i farmaceutycznym obarczone są rygorystycznymi wymogami sanitarnymi - tłumaczą przedstawiciele Działu Technicznego firmy PIAB. - Nasz asortyment został specjalnie zaprojektowany, aby spełniał te wysokie standardy w różnych aplikacjach, jednocześnie pomagając producentom zwiększyć produktywność i zmniejszyć zużycie energii.

Czytaj więcej: Nowości 239 Maszyny 478