Drukuj

Paccor wchodzi na rynek opakowań Paccor comes on the packaging market

Paccor wchodzi na rynek opakowań
Sun European Partners, LLP, doradca Sun Capital Partners, Inc., ogłosił powstanie dużej europejskiej, skonsolidowanej grupy Paccor, specjalizującej się w produkcji sztywnych opakowań jednostkowych.

- Grupa Paccor umacnia się, konsolidując dwie istniejące spółki należące do Sun European Partners: firmę Paccor, powstałą w wyniku przekształcenia dywizji opakowań konsumpcyjnych Huhtamaki Oy, oraz część firmy Veriplast produkującą sztywne opakowania jednostkowe – czytamy w specjalnym komunikacie. - Po konsolidacji roczne obroty Paccor wyniosą ok. 370 mln euro. Połączona oferta obejmie produkcję opakowań przeznaczonych do żywności, napojów, środków higieny osobistej i do użytku domowego. Bogatsza i bardziej innowacyjna gama produktów będzie dostępna w szerszym zakresie geograficznym, dzięki czemu będziemy w stanie lepiej odpowiadać na oczekiwania międzynarodowych i lokalnych klientów.

Grupa Paccor, z centralą w Niemczech, obejmie zakłady produkcyjne i jednostki handlowe w Niemczech, Polsce, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Bułgarii, Turcji, Holandii, Finlandii i na Litwie. Nowo utworzona grupa będzie prowadziła dalszą ekspansję poprzez przyszłe akwizycje w branży sztywnych opakowań.

- Jesteśmy pewni, że firma Paccor jest dobrze przygotowana do procesu konsolidacji i nasi partnerzy nie będą narażeni na żadne niedogodności. Cały proces będzie przeprowadzony w krótkim czasie, z zachowaniem najlepszego poziomu jakości produktów i usług dla naszych klientów. Zakładamy, że większość bieżących kontaktów biznesowych nie ulegnie zmianie – przyznają przedstawiciele Paccor.

W Polsce Paccor dysponuje nowoczesnym zakładem produkcyjnym w Siemianowicach Śląskich, w którym produkowane są jednostkowe opakowania z tworzyw sztucznych i papieru. Firma specjalizuje się w produkcji kubków, pojemników, wieczek i tacek z polistyrenu, polipropylenu, amorficznego PET, polilaktydu i papieru.