Paccor wchodzi na rynek opakowań

Paccor wchodzi na rynek opakowań
Sun European Partners, LLP, doradca Sun Capital Partners, Inc., ogłosił powstanie dużej europejskiej, skonsolidowanej grupy Paccor, specjalizującej się w produkcji sztywnych opakowań jednostkowych.

- Grupa Paccor umacnia się, konsolidując dwie istniejące spółki należące do Sun European Partners: firmę Paccor, powstałą w wyniku przekształcenia dywizji opakowań konsumpcyjnych Huhtamaki Oy, oraz część firmy Veriplast produkującą sztywne opakowania jednostkowe – czytamy w specjalnym komunikacie. - Po konsolidacji roczne obroty Paccor wyniosą ok. 370 mln euro. Połączona oferta obejmie produkcję opakowań przeznaczonych do żywności, napojów, środków higieny osobistej i do użytku domowego. Bogatsza i bardziej innowacyjna gama produktów będzie dostępna w szerszym zakresie geograficznym, dzięki czemu będziemy w stanie lepiej odpowiadać na oczekiwania międzynarodowych i lokalnych klientów.

Grupa Paccor, z centralą w Niemczech, obejmie zakłady produkcyjne i jednostki handlowe w Niemczech, Polsce, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Bułgarii, Turcji, Holandii, Finlandii i na Litwie. Nowo utworzona grupa będzie prowadziła dalszą ekspansję poprzez przyszłe akwizycje w branży sztywnych opakowań.

- Jesteśmy pewni, że firma Paccor jest dobrze przygotowana do procesu konsolidacji i nasi partnerzy nie będą narażeni na żadne niedogodności. Cały proces będzie przeprowadzony w krótkim czasie, z zachowaniem najlepszego poziomu jakości produktów i usług dla naszych klientów. Zakładamy, że większość bieżących kontaktów biznesowych nie ulegnie zmianie – przyznają przedstawiciele Paccor.

W Polsce Paccor dysponuje nowoczesnym zakładem produkcyjnym w Siemianowicach Śląskich, w którym produkowane są jednostkowe opakowania z tworzyw sztucznych i papieru. Firma specjalizuje się w produkcji kubków, pojemników, wieczek i tacek z polistyrenu, polipropylenu, amorficznego PET, polilaktydu i papieru.