Pakowanie 4.0 - nowy trend w zakładach produkcyjnych

Pakowanie 4.0 - nowy trend w zakładach produkcyjnych
Najnowszy trend w zakładach produkcyjnych to tzw. Przemysł 4.0. Jednym z elementów tej koncepcji jest Pakowanie 4.0. Czwarta rewolucja przemysłowa 4.0 to uogólniająca koncepcja odnosząca się do pojęcia „rewolucji przemysłowej" w związku ze współczesnym wzajemnym wykorzystywaniem automatyzacji przetwarzania i wymiany danych oraz technik wytwórczych. Definicyjnie jest zbiorczym terminem dla technik oraz zasad funkcjonowania organizacji; łańcucha wartości łącznie stosujących lub używających systemów cyber-fizycznych; Internetu rzeczy i przetwarzania chmurowego. Według takiego podejścia jest urzeczywistnieniem inteligentnej fabryki, w której systemy cyber-fizyczne sterują procesami fizycznymi, tworzą wirtualne (cyfrowe) kopie świata realnego i podejmują zdecentralizowane decyzje, a poprzez Internet rzeczy w czasie rzeczywistym komunikują się i współpracują ze sobą oraz z ludźmi, natomiast dzięki przetwarzaniu chmurowemu są oferowane i użytkowane usługi wewnętrzne i międzyoperacyjne.

Firma Di-Zet Sp. J. wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu zakładów produkcyjnych oferuje nowoczesne, wysokowydajne, generujące oszczędności w linii pakującej maszyny i urządzenia półautomatyczne i automatyczne. 

Owijarka Cyklop CTT 215 to półautomatyczna owijarka ze średnio - zaawansowanymi możliwościami programowania, wyposażona w system "power eco-stretch" do wstępnego rozciągania folii o dodatkowe 300% (regulacja 8 stopniowa). Możliwy płynny rozruch stołu. Ilość owinięć dolnych i górnych wynosi od 1 do 7, ustawiane niezależnie (więcej przy programie III). Prędkość obrotowa talerza do 12 obrotów na minutę. Możliwość regulowania prędkości ruchu wózka wzdłuż masztu - czyli gęstości owijania. Napięcie folii między wałkami a krawędzią owijanej palety regulowane. Owijarka może być wyposażona w liczne opcje dodatkowe jak docisk górny, waga, wersja do pracy w niskich temperaturach. Rozmiary urządzenia jak średnica talerza, wysokość masztu mogą być opcjonalnie dostosowane do wymiarów pakowanych produktów.

Marcin Nowak


brak
 

Aktualizacja

Owijarki do palet, folia stretch, wiązarki do kartonów, zaklejarki do kartonów, owijarki poziome, paletyzacja

Polska