Pakowanie 4.0 - nowy trend w zakładach produkcyjnych

Pakowanie 4.0 - nowy trend w zakładach produkcyjnych
Najnowszy trend w zakładach produkcyjnych to tzw. Przemysł 4.0. Jednym z elementów tej koncepcji jest Pakowanie 4.0. Czwarta rewolucja przemysłowa 4.0 to uogólniająca koncepcja odnosząca się do pojęcia „rewolucji przemysłowej" w związku ze współczesnym wzajemnym wykorzystywaniem automatyzacji przetwarzania i wymiany danych oraz technik wytwórczych. Definicyjnie jest zbiorczym terminem dla technik oraz zasad funkcjonowania organizacji; łańcucha wartości łącznie stosujących lub używających systemów cyber-fizycznych; Internetu rzeczy i przetwarzania chmurowego. Według takiego podejścia jest urzeczywistnieniem inteligentnej fabryki, w której systemy cyber-fizyczne sterują procesami fizycznymi, tworzą wirtualne (cyfrowe) kopie świata realnego i podejmują zdecentralizowane decyzje, a poprzez Internet rzeczy w czasie rzeczywistym komunikują się i współpracują ze sobą oraz z ludźmi, natomiast dzięki przetwarzaniu chmurowemu są oferowane i użytkowane usługi wewnętrzne i międzyoperacyjne.

Firma Di-Zet Sp. J. wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu zakładów produkcyjnych oferuje nowoczesne, wysokowydajne, generujące oszczędności w linii pakującej maszyny i urządzenia półautomatyczne i automatyczne. 

Owijarka Cyklop CTT 215 to półautomatyczna owijarka ze średnio - zaawansowanymi możliwościami programowania, wyposażona w system "power eco-stretch" do wstępnego rozciągania folii o dodatkowe 300% (regulacja 8 stopniowa). Możliwy płynny rozruch stołu. Ilość owinięć dolnych i górnych wynosi od 1 do 7, ustawiane niezależnie (więcej przy programie III). Prędkość obrotowa talerza do 12 obrotów na minutę. Możliwość regulowania prędkości ruchu wózka wzdłuż masztu - czyli gęstości owijania. Napięcie folii między wałkami a krawędzią owijanej palety regulowane. Owijarka może być wyposażona w liczne opcje dodatkowe jak docisk górny, waga, wersja do pracy w niskich temperaturach. Rozmiary urządzenia jak średnica talerza, wysokość masztu mogą być opcjonalnie dostosowane do wymiarów pakowanych produktów.

Marcin Nowak