Parsifal na Taropaku

Parsifal na Taropaku
Firma Offmar będzie jednym z wystawców zbliżających się targów Taropak 2010, które w połowie września zaplanowano w Poznaniu i które będą największą w tym roku imprezą wystawiennicza dla branży opakowaniowej w Polsce.

Offmar zademonstruje na Taropaku innowacyjną maszynę przeznaczoną do produkcji opakowań z tworzyw sztucznych. Będzie to premierowy pokaz urządzenia w Polsce. Maszyna o nazwie Parsifal ma w ocenie producenta odpowiadać na podstawowe wymagania rynku opakowaniowego: dostosowanie rozwiązań do indywidualnych, a nie zbiorowych potrzeb klienta, niskie koszty eksploatacji nawet przy mniejszych nakładach w stosunku do obecnych standardów na rynku.

Aż do dzisiaj, do produkcji papierów, okładek, torebek wysyłkowych oraz kopert bąbelkowych i piankowych używane były kompleksowe i drogie systemy, które nie pozwalały na obróbkę wszystkich produktów przetwórczych. Systemy te narzuciły bardzo dużą, wieloilościową produkcję, dlatego lokalne firmy przetwórcze miały problem, aby uplasować je na swoich rynkach.

Parsifal - maszyna opakowaniowa firmy Offmar


Tymczasem w ocenie przedstawicieli Offmar, nowa technologia Parsifal wraz ze swoimi rozwiązaniami uprościła i zunifikowała proces produkcyjny umożliwiając jego przeprowadzenie przy użyciu tylko jednego urządzenia - do przetwarzania takich materiałów jak folia bąbelkowa, pianka i sprzężeń także w małych ilościach, ale niesamowicie innowacyjnej godzinnej wydajności.

Nowa maszyna ma się tez przyczyniać do redukcji kosztów produkcyjnych oraz przede wszystkim być zdolna do produkcji małych, spersonalizowanych partii, co do niedawna z ekonomicznego punktu widzenia było trudne do osiągnięcia.

Zdolności produkcyjne Parsifala to 27,5 tys. opakowań małych rozmiarów w ciągu godziny. Maszyna pracuje na wszystkich tworzywach termozgrzewalnych.

Czytaj więcej: Maszyny 505