Piab: nowe eżektory próżniowe do opakowań

Piab: nowe eżektory próżniowe do opakowań
Firma Piab wprowadziła na rynek opakowaniowy nowe produkty o nazwie piInline.

PiInline jest nową serią liniowych eżektorów próżniowych opartą o technologię Coax. Produkty są dostosowane do pracy w przemyśle opakowaniowym, gdzie wymagane są eżektory próżniowe o dobrym przepływie podciśnienia do zapewnienia pewnego chwytania, podnoszenia i przemieszczania przedmiotów. - Nowa seria zapewnia wysoki przepływ podciśnienia oraz dobrze toleruje pył i włókna, a więc bardzo dobrze sprawdza się w aplikacjach obsługi kartonów oraz materiałów charakteryzujących się znacznym przeciekami powietrza normalnie występującym w przemyśle opakowaniowym - tłumaczy Jan Schieche z firmy PIAB.

Inną ważną korzyścią jest to, że piInline jest rozwiązaniem bardziej przyjaznym środowisku niż inne bazujące na wykorzystaniu eżektorów jednostopniowych. Oto bowiem najmniejszy model Micro wykorzystuje średnio 50 proc. mniej energii niż inny, porównywalny produkt. Oznacza to znacznie mniejsze zużycie energii i mniejszą emisję dwutlenku węgla. Poziom hałasu jest również niższy, co stwarza lepsze środowisko pracy.

Działająca także w Polsce, szwedzka firma Piab rozwija i produkuje kompletną linię pomp próżniowych, akcesoriów, urządzeń do transportu próżniowego materiałów sypkich oraz przyssawek do zróżnicowanych procesów zautomatyzowanego przenoszenia materiałów i automatyzacji produkcji.

Czytaj więcej: Narzędzia 89 Opakowania 1097