Pierwsza w Polsce maszyna drukarska z podwójnym lakierowaniem

Pierwsza w Polsce maszyna drukarska z podwójnym lakierowaniem
Zainstalowano pierwszą w Polsce maszynę drukarską KBA Rapida 162a w konfiguracji z podwójnym lakierowaniem.

Instalacja odbyła się w firmie TFP będącej producentem opakowań. Maszyna o długości 32 metrów przeznaczona jest do wysokojakościowego druku opakowań.

Firma TFP, jeden z liderów krajowego rynku w zakresie wysokojakościowych opakowań uruchomiła tę sześciokolorową maszynę z dwoma wieżami lakierującymi, dwoma zespołami suszącymi oraz potrójnym segmentem przedłużonego wykładania. Jak dotąd jest to największa instalacja w wielkim formacie w Polsce. Firma TFP była dotychczas silnie ugruntowana w segmencie rynku fleksograficznego. Dzięki maszynie KBA Rapida 162a poszerzyła spektrum podłoży drukowych i produktów, przede wszystkim o zadruk papieru, kartonu, a także mikrofali typu E. Dodatkowo konfiguracja dwóch wież lakierujących umożliwia realizację różnorodnych efektów uszlachetniania lakierem w trybie inline.

Pierwsza w Polsce maszyna w konfiguracji z podwójnym lakierowaniem


Maszyna KBA Rapida - Jumbo, podniesiona o 420 mm z pełni automatyczną wymianą form drukowych przystosowana jest do druku na tekturze mikrofalistej i grubych kartonach. Samonakładak i segment wykładania zintegrowane są z automatyczną logistyką stosów.

Zmiana form do lakierowania następuje również w sposób znacznie zautomatyzowany, co przyczynia się do skrócenia czasów narządzania. Dwie wieże suszenia pośredniego i trzy segmenty przedłużonego wykładania wyposażone są w suszarki IR i rakle z nadmuchami gorącego powietrza oraz moduły suszenia UV.

Czytaj więcej: Maszyny 481