Pioneering Plastics: Nowy jednolity wizerunek Krauss Maffei

Pioneering Plastics: Nowy…

Monachijski producent maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych prezentuje na tegorocznych targach K 2019 w Düsseldorfie swoją nowy, jednolity wizerunek firmy KraussMaffei. W ramach swojej obecności na targach K 2019 firma prezentuje  hasło "Pioneering Plastics" przedstawiając rozwiązania dla gospodarki o obiegu zamkniętym, cyfryzacji i nowych technologii.

Odwiedzający targi  K 2019 po raz pierwszy mogą zapoznać się z nowym wizerunkiem korporacyjnym firmy. KraussMaffei od ponad trzech dekad inwestuje w badania i rozwój technologii recyklingu w dziedzinie recyklingu, utylizacji i rekompoundingu tworzyw sztucznych, umożliwiając swoim klientom spełnienie dzisiejszych wymagań gospodarki okrężnej. - KraussMaffei jest mocno zaangażowany w budowanie gospodarki o obiegu zamkniętym dla materiałów tworzywowych. Kierując się naszym hasłem "Pionierskie tworzywa sztuczne", umożliwiamy naszym klientom odniesienie sukcesu w tej gospodarce – mówi Frank Stieler, Dyrektor Generalny KraussMaffei.

Dla KraussMaffei GOZ jest priorytetem

Dyrektor Operacyjny KraussMaffei i członek zarządu Michael Ruf uważa, że GOZ jest priorytetem dla zarządu firmy. - Gospodarka o Obiegu Zamkniętym pozostanie jednym z najważniejszych tematów dla naszej branży w nadchodzących latach. Mamy z jednej strony zobowiązania ekologiczne, z drugiej zaś możliwości ekonomiczne. Doświadczenie KraussMaffei w zakresie recyklingu i upcyklingu już teraz umożliwia naszym klientom udziałw GOZ. Będziemy kontynuować ten temat z pasją, zarówno pod względem technologicznym, jak i organizacyjnym - mówi Michael Ruf.

W ubiegłym tygodniu KraussMaffei podpisał umowę o współpracy z Instytutem Technologii Tworzyw Sztucznych i GOZ (IKK - Institut für Kunstofftechnik und Kreislauf-wirtschaft) na Uniwersytecie Leibniza w Hanowerze.

Innowacyjne maszyny firmy KraussMaffei mogą być wykorzystywane do wytwarzania wysokiej jakości produktów końcowych z alternatywnych tworzyw sztucznych, takich jak materiały z recyklingu i tworzywa biodegradowalne. Na targach K 2019 zwiedzający mogą zobaczyć wiele procesów produkcyjnych na żywo. Ponadto firma zaprezentuje szereg nowości, jak np.: nowy KraussMaffei GX 1100, przeznaczony do opakowań, a także cztery nowe wysokowydajne wytłaczarki ZE BluePower przeznaczone do kompoundingu.

Polymore - cyfrowy rynek polimerów

Polymore to Internetowa platforma handlu recyklatami i surowcami wtórnyymi nadającymi się do ponownego wykorzystania w przemyśle. Polymore łączy producentów mieszanek i przetwórców oraz umożliwia łatwy i bezpieczny handel materiałami tworzywowymi. Dzięki tej platformie, KraussMaffei przyczynia się do stworzenia GOZ dla polimerów. Jako platforma zakupu i sprzedaży mieszanek, koncentratów, materiałów pochodzących z recyklingu Polymore jest kolejnym przykładem zaangażowania firmy KraussMaffei we wspieranie swoich klientów.

JL

Reportaże

Forum