Piwo Korona Książęca w opakowaniach PET

Piwo Korona Książęca w opakowaniach PET
Producent piwa Korona Książęca, Royal Unibrew Polska wprowadza na rynek nowe opakowanie – litrową butelkę typu PET jako limitowaną linię testową. Produkt znajdzie się w sprzedaży na przełomie sierpnia i września tego roku.

Firma Royal Unibrew Polska zdecydowała się na zaoferowanie piwa Korona Książęca w litrowym bezzwrotnym opakowaniu typu PET. Zgodnie z analizami marketingowymi firmy, tego typu opakowania będące większymi niż typowe półlitrowe butelki i puszki, świetnie nadają się dla piw dostępniejszych cenowo. Do nich należy właśnie Korona Książęca, powstająca w łomżyńskim browarze. Od tego roku piwo zostało skierowane do dystrybucji poza macierzystym regionem.

- Obserwujemy rynek i widzimy coraz większą otwartość konsumentów na nowości i zmiany, także w kwestii opakowań. W naszej Grupie przykład Litwy pokazuje, że większe tworzywowe opakowania świetnie sprawdzają się i zyskują akceptację konsumentów. Dlatego podjęliśmy decyzję o przetestowaniu w Polsce litrowego opakowania dla Korony Książęcej. Z naszych analiz marketingowych wynika, że podobne opakowania są najbardziej odpowiednie dla marek bardziej dostępnych cenowo, tzw. „ekonomicznych” - tłumaczy Beata Pawłowska, Dyrektor Generalny Royal Unibrew Polska. - Konsumpcja piwa nalewanego z podobnych opakowań na pewno najlepiej odpowiada określonym sytuacjom towarzyskim, jak np. grill, spotkanie w większej grupie. Konsumenci doceniają zalety opakowania, które jest lżejsze, nie tłucze się, można je ponownie zakręcić. Pojemność nowej butelki Korony jest dwukrotnością jednej puszki. Nowoczesne opakowanie ma charakterystyczny piwny kształt, odróżniający go od napojów bezalkoholowych. Nowe technologie umożliwiają wprowadzanie podobnych udogodnień dla konsumentów, z czego chętnie korzystamy. Uważamy, że końcówka lata świetnie odpowiada nowatorskim propozycjom, jak nasza.

Korona Książęca to piwo o zawartości alkoholu 5,2 proc. Powstaje według receptury Browaru Łomża. Jest to klasyczny przykład piwa jasnego pełnego. Można je nabyć w centralnej, wschodniej i południowej Polsce, gdzie firma Royal Unibrew prowadzi aktywną dystrybucję. Dotychczas piwo oferowane było w półlitrowych szklanych butelkach zwrotnych oraz w puszce.

Szacuje się, ze na świecie w opakowaniach PET sprzedawanych jest ok. 3 proc. piwa. W naszym kraju w butelkach PET można nabyć m.in. piwo Grupy Żywiec.

Piwo Korona Książęca w litrowym opakowaniu PET