Plastpol prawdziwie międzynarodowym wydarzeniem dla branży

Plastpol prawdziwie międzynarodowym…

Targi Plastpol są środkowoeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i obowiązkowym punktem w kalendarzu wielu krajowych i światowych koncernów. Nie inaczej jest w tym roku. Targi odwiedziło prawie 400 firm z 26 krajów świata, zajmując niemal 10 tys. m.kw. powierzchni wystawienniczej.

Tegoroczna edycja Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol okazała się być ważna dla stworzenia nowych łańcuchów dostaw i sprzedaży wewnątrz sektora przetwórstwa tworzyw sztucznych. Udowodniła to m.in. udana wizyta reprezentantów z Kataru i Angoli, którzy na kieleckich targach szukali nowych inwestorów nie tylko z Polski, ale także z innych krajów europejskich.

Niemcy, Włochy i nie tylko na Plastpolu

Tegoroczna edycja to silna obecność firm i instytucji z ważnych ośrodków gospodarczych. Niemieckie, austriackie i szwajcarskie firmy od 26 lat widzą w Targach Plastpol ważnych klientów, nowe rynki zbytu i kluczowe kontakty biznesowe. Targi Kielce odwiedziły m.in.: Sumitomo (SHI) Demag, Engel, Arburg, KraussMaffei, Wittmann Battenfeld, Erema, Meusburger czy Evonik Industries. Silną reprezentację wystawiły także Włochy. W halach wystawią się: Moretto, Mepol, Confindustria Polonia czy Ambra Polymers. Potencjał polskich targów przetwórczych dostrzegają także światowe instytucje. Zarówno Ambasada Angoli, jak i Qatar Development Bank wraz z Qatar Financial Centre zaprezentowały swój potencjał ekonomiczny i gospodarczy, nie tylko wystawiając się na targach, ale także organizując serie spotkań poświęconych możliwościom inwestycyjnym w tych krajach.


plastpol-15
Fot.: Targi Kielce

Siła spotkań Targów Kielce

Wydarzenia organizowane w kieleckiej przestrzeni wystawienniczej przyzwyczaiły nas nie tylko do bogatej oferty tematycznej, czy możliwości poszerzenia kontaktów biznesowych, ale też jako miejsce do zdobywania specjalistycznej wiedzy. Nie inaczej jest w przypadku Plastpolu. Tak, jak co roku, także i tym razem targi rozpoczęła konferencja prowadzona przez Fundację PlasticsEurope Polska, która przy okazji zaprezentuje swój roczny raport dotyczący kondycji branży przetwórstwa plastików i gumy. Równie wartościowym wydarzeniem było seminarium techniczne Plastech-Info. Zakres tematyczny spotkania w największej mierze odnosił się do niezwykle dynamicznego w ostatniej dekadzie rozwoju technologii wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych, przede wszystkim wtryskiwania.

Recykling ważny dla branży

Temat recyklingu, a konkretnie działań prowadzonych na linii producent, instytucje, konsumenci został jak co roku poruszony podczas konferencji "Recykling tworzyw sztucznych - jeden cel, wiele możliwości", która odbyła się podczas targów Plastpol w Targach Kielce. Spotkanie organizowane zostało przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowy Klaster Kluczowy.

Jednym z tematów konferencji było wykorzystanie platform do śledzenia obiegu surowców i recyklatów na przykładzie platformy RecoTrace.

Podczas spotkania swoją opinię wyrazili eksperci w dziedzinie przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz recyklingu plastików, zrzeszeni m. in. w Fundacji PlasticsEurope Polska, m.in. Anna Kozera-Szałkowska, dyrektor zarządzająca Plastics Europe Polska, Andzej Kubik z GPR GUMA i Plastik Recycling, czy Kazimierz Borkowski z Ambiente.