Platforma enterprise nowej generacji: 3DExperience dla wszystkich programów

Platforma enterprise nowej…

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że Dassault Aviation wykorzystuje platformę 3DExperience do projektowania, opracowywania i tworzenia łańcucha wartości oraz zarządzania nim we wszystkich programach, w tym najnowszym, którego celem jest unowocześnianie i rozszerzanie rodziny odrzutowców klasy biznesowej o nazwie Falcon. Podejście platformowe zaowocowało dla Dassault Aviation uzyskaniem pełnej kontroli nad projektowaniem jednostek, lepszą integracją procesów biznesowych oraz obniżeniem kosztów.

Dassault Aviation będzie korzystać z rozwiązań branżowych "Winning Concept", "Program Excellence", "Co-Design to Target", "Ready for Rate", "Build to Operate" i "Keep Them Operating", bazujących na platformie 3DExperience. Platforma ta stanowi zintegrowane środowisko aplikacji do projektowania 3D, analizy, symulacji i modelowania, które ułatwia dostęp do danych wszystkim działom Dassault Aviation od projektowania po konserwację. Poszczególne zespoły mogą ponownie wykorzystywać wiedzę, doświadczenia i najlepsze praktyki, a także lepiej współpracować nie tylko między sobą, ale także w relacjach z setkami partnerów i podwykonawców należących do łańcucha dostaw.

To kolejny etap rozpoczętego w 2018 r. planu transformacji cyfrowej Dassault Aviation z wykorzystaniem platformy 3DExperience ukierunkowanego na optymalizację operacji firmy pod kątem cyklu życia produktów i usług, a także jakości i kosztów. 

- W miarę postępu naszej transformacji cyfrowej platforma 3DExperiencepozwala opracować cyfrową i wieloprogramową strategię z ukierunkowaniem na wygodny dostęp do danych, zwłaszcza w kontekście zarządzania programami, zaopatrzenia i kontroli jakości - mówi Jean Sass, główny dyrektor ds. IT w Dassault Aviation. - Wszyscy nasi partnerzy branżowi będą współpracować z klientami, wykorzystując w tym celu jedną platformę cyfrową. Finalnie będziemy mogli dostarczać klientom zupełnie nowe i innowacyjne wrażenia z podróżowania naszymi samolotami.

- Platforma 3DExperience jest przykładem kompleksowego podejścia do innowacyjności - mówi David Ziegler, wiceprezes ds. lotnictwa i obrony w Dassault Systèmes. - Zapewnia ona firmie Dassault Aviation zintegrowane technologie i funkcje pozwalające połączyć wszystkie elementy od fazy koncepcyjnej do operacyjnej, wykorzystywać rzeczywiste dane w świecie wirtualnym na potrzeby analizy i podejmowania działań, budować silne i dynamiczne łańcuchy dostaw, a także koordynować zastosowanie wiedzy, doświadczenia i procesów w zakresie projektowania kolejnych jednostek latających.

Już od 50 lat odrzutowce Dassault Aviation z rodziny Falcon to absolutna czołówka w kategorii szerokokadłubowych samolotów dalekiego zasięgu. W 90 krajach użytkowanych jest ponad 2100 odrzutowców Falcon. Jednostka Falcon nowej generacji będzie kontynuacją największych zalet wcześniejszych modeli, które charakteryzują się oszczędnością paliwa, niskim poziomem emisji dwutlenku węgla, wygodą oraz funkcjami związanymi z dalekim zasięgiem, i z powodzeniem zaspokoi całą gamę potrzeb związanych z podróżą.

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do
 

Platforma 3DEXPERIENCE, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM)

Polska