Poduszki powietrzne Cell-O Green

Poduszki powietrzne Cell-O Green
Firma FP International wprowadziła na rynek nowa linię zrównoważonych produktów opakowaniowych. Chodzi o poduszki powietrzne Cell-O Green.

Nowy produkt to ekologiczne poduszki powietrzne, zarówno ekonomiczne, trwałe i doskonale amortyzujące , jaki i jednocześnie bardzo lekkie oraz nadające się do wielokrotnego użytku i w pełni recyklingowalne. Opakowanie Cell-O Green jest wykonane z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu polietylenu o wysokiej gęstości. Dzięki zastosowaniu uzyskanego w ten sposób materiału zmniejsza się zapotrzebowanie na surowce naturalne o co najmniej 17 proc. Cell-O-Green jest zaprojektowany i przeznaczony do wielokrotnego użytku. Jednakże, gdy nie będzie już więcej potrzebny, może być poddany recyklingowi lub spalony w celu odzyskania energii.


Poduszki powietrzne Cell-O Green są wykorzystywane do ochrony książek, kosmetyków, części silników, elektroniki, farmaceutyków i wielu innych produktów. Wraz z otrzymaniem ochrony, użytkownik korzysta również z możliwości zredukowania opakowania. Cell-O Green kosztuje mniej niż poduszki powietrzne wyprodukowane na bazie skrobi i jest łatwiejszy w użyciu dla pakowaczy, a także, w przeciwieństwie do gniecionego papieru, delikatniejszy dla rąk.

Warto dodać, że producent tych opakowań już w latach 50. ubiegłego wieku opracował technologię produkcji sypkich wypełniających materiałów opakowaniowych, wykorzystując w tym celu końcówki słomek, które w przeciwnym razie byłyby wyrzucane. Z kolei po wynalezieniu polistyrenowego wypełniacza, firma FP International była pierwszą, która zaprojektowała i zbudowała system recyklingu opakowań poużytkowych z pianki polistyrenowej do ponownego zastosowania w produkcji. FP International jest też pierwszą firmą na świecie, która stworzyła wypełniacz z materiałów w 100 proc. poddanych recyklingowi.

Czytaj więcej: Opakowania 1107

brak
 

Firma jest liderem na rynku innowacyjnego pakowania z poduszkami powietrznymi.

Polska