Pojemnik RPC z odpadów pokonsumenckich

Pojemnik RPC z odpadów pokonsumenckich
Koncern RPC stworzył nowy pojemnik dla farb Dulux Trade. Ponieważ producent farb podkreślał ich przyjazność dla środowiska, to przez RPC stanęło zadanie stworzenia podobnego pojemnika.

Firma Dulux Trade potrzebowała opakowań, które dopełniałyby ekologiczny charakter nowej serii jej farb. W tym celu zgłosiła się do RPC. Brytyjski koncern zaproponował zaś dwa projekty pojemników ze swojego standardowego asortymentu, czyli 5 - litrowy Lightainer oraz 10-litrowy 295 S.

W porównaniu do standardowych typów wytwarzanych na co dzień przez RPC propozycja przedstawiona Dulux Trade polegała na tym, że RPC zdecydowało się na wykorzystanie określonej ilość materiału PCR pochodzącego z odpadów pokonsumenckich po recyklingu.

Przeprowadzone przez firmę testy wykazały, że do zachowania trwałości i funkcjonalności pojemników najbardziej odpowiednie proporcje wynoszą 25 proc. jeśli chodzi o polipropylen typu PCR i 75 proc. jeśli chodzi o nowy polipropylen.

Dodatkowo przystąpiono do zdobienia opakowań efektownymi nadrukami w charakterystycznym zielonym kolorze. Ma to podkreślić tożsamość marki i użycie do budowy pojemników materiałów z recyklingu.

Pojemnik RPC z odpadów pokonsumenckich


Czytaj więcej: Galeria opakowań 362