Pojemniki do aseptycznego nalewania Schoeller Arca Systems

Pojemniki do aseptycznego nalewania Schoeller Arca Systems
Firma Schoeller Arca Systems wprowadziła na rynek pojemniki do aseptycznego nalewania i wylewania płynów i substancji półpłynnych.

Chodzi o system typu bag in box, czyli składany pojemnik spełniający rolę opakowania zewnętrznego oraz opakowania wewnętrzne w postaci aseptycznego worka z polietylenu z wbudowanym aseptycznym zaworem.

Opakowania opracowano dla firm potrzebujących sprawnego systemu dystrybucji koncentratów owocowych, wyrobów żywnościowych, nabiału i innego rodzaju produktów spożywczych w stanie płynnym oraz aseptycznego ich nalewania i wylewania. Elementy systemu to wysokowydajny pojemnik składany z tworzywa sztucznego dostępny w czterech różnych wymiarach i pojemności od 250 do 1150 litrów. Opakowanie wewnętrzne składa się z elastycznego worka wyposażonego w zawór napełniający i drenażowy. Zarówno worek jak i zawory są aseptyczne, a dla zagwarantowania sterylności wyrobu i braku szkodliwych bakterii, w czasie pakowania produktu stosuje się promieniowanie gamma.

Jak działa opakowanie?

Aby napełnić lub usunąć substancję płynną, zawór łączony jest z przewodem dopływowym lub odpływowym instalacji. Aby zapobiec ryzyku skażenia, przed otwarciem zawór można wyjałowić parowo. Wówczas worek napełniany jest w sposób automatyczny. Przed transportem na pojemnikach instalowana jest plomba pozwalająca wykryć próby manipulowania.

Pojemniki Schoeller Arca SystemCzytaj więcej: Opakowania 1104

brak
 

Schoeller Arca Systems jest globalnym liderem na rynku systemów opakowań z tworzyw sztucznych służących do transportu i magazynowania materiałów.

Polska