Polska innowacja doceniona na targach K

Druga aplikacja przeznaczona dla przemysłu motoryzacyjnego została przedstawiona na maszynie z serii Servohydraulic SmartPower w wersji XL. Na wtryskarce tej prowadzona była produkcja modułu podsufitki samochodowej złożonej z różnych obszarów funkcjonalnych. Wypraska produkowana była z wykorzystaniem technologii IMD Varioform opracowanej przez firmę Leonhard Kurz.

W tej metodzie częściowo półprzezroczysta folia dekoracyjna jest łączona z folią funkcjonalną z nadrukowaną strukturą czujnika na uformowanej części wewnętrznej. Czujnik PolyTC steruje dotykowymi funkcjami przełączania i ściemniania światła, a także reguluje odcienia podstawowego źródła światła LED.

Wtryskarka wyposażona została w system automatyzacji wykonany w zakładzie w Norymberdze. Składa się on z robota Wittmann WX142 z promiennikiem podczerwieni umieszczonym na osi Y. Promiennik służy do podgrzewania folii ciągłej stosowanej w tym zastosowaniu. WX142 umieszcza folię funkcjonalną ze strukturą czujnika w formie. W następnym kroku folia IMD Varioform jest przeciągana, podgrzewana i głęboko tłoczona za pomocą próżni.

W tym samym kroku obie folie są obtryskiwane. Pokazywana prezentacja pozwala na wykonywanie elementów wyposażonych w czujniki funkcjonalne jak i bez nich.

Jednym z dominujących prezentacji targowych była technologia wtrysku płynnych silikonów. Technologia ta była prezentowana również na stoiskach zaprzyjaźnionych firm.

Na stoisku firmy Nexus (AT) na maszynie EcoPower 160/350 prezentowano produkcję zaworu medycznego. Pełna komórka produkcyjna uzupełniona została o szesnastokrotną formę i najnowszy system dozowania silikonów Nexus Highlinie Servomix oraz robot Wittmann WX 142. W formie wykorzystano najnowszą technologię zimnych kanałów z kontrolą zaworu iglicowego Timeshot. 

wiba-k-2019

JL

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna

Reportaże

Forum