Ponad miliard wysłanych pojemników na żywność

Ponad miliard wysłanych pojemników na żywność
Firma IFCO, światowy lider w branży pojemników wielokrotnego użytku z tworzyw sztucznych, osiągnęła kolejny ważny etap rozwoju, wprowadzając w zeszłym roku do obrotu ponad miliard pojemników wielokrotnego użytku. Było to możliwe dzięki dynamicznemu wzrostowi całego rynku.

Wprowadzenie do obrotu 1 miliarda pojemników z tworzyw sztucznych wielokrotnego użytku (reusable plastic container - RPC) w ciągu roku, wysyłanych od producentów do sklepów detalicznych na całym świecie, jest rekordowym wynikiem w historii firmy. IFCO od ponad 20 lat rozwija się i buduje doświadczenie w zakresie zarządzania pojemnikami RPC, dostarczając korzyści dla sprzedawców detalicznych i producentów.

- Z przyjemnością świętujemy to wielkie osiągnięcie wspólnie z naszymi klientami, partnerami i pracownikami - komentuje Wolfgang Orgeldinger, dyrektor generalny firmy IFCO. – Osiągnięty wynik potwierdza wysoką jakość oferty firmy IFCO w zakresie pojemników RPC, wykorzystywanych w łańcuchach dostaw świeżych produktów spożywczych w każdym z 31 krajów, w których prowadzimy działalność. Firma IFCO zarządza spółkami obsługującymi obrót pojemnikami RPC w Ameryce Północnej i Południowej, w Europie i Afryce, a także w Azji za pośrednictwem spółek joint venture.

ifco systems


Wykorzystanie pojemników z tworzyw sztucznych wielokrotnego użytku gwarantuje większy stopień ochrony środowiska. Pojemniki RPC wpływają na zmniejszenie wielkości odpadów spożywczych oraz obniżają koszty łańcucha dostaw ponoszone przez producentów i sprzedawców detalicznych. Korzyści wynikające z transportu miliarda pojemników RPC ze świeżymi warzywami i owocami, zamiast opakowań tekturowych, to przede wszystkim:
  • zmniejszenie emisji CO2 równe emisji spalin 75 000 pojazdów,
  • obniżenie poziomu odpadów stałych porównywalnego z odpadami generowanymi przez ponad 400 000 osób,
  • zmniejszenie zużycia wody równe temu, które powoduje 600 000 osób.
Dodatkowo, obok obniżenia negatywnego wpływu na środowisko, wykorzystanie systemu pojemników z tworzyw sztucznych wielokrotnego użytku firmy IFCO gwarantuje niższe straty w postaci uszkodzonych produktów.

IFCO poprzez ponad miliard wysyłek RPC rocznie przyczyniła się do wyeliminowała start żywności na poziomie ponad 4000 ton odpadów spożywczych, które mogłyby powstać w wyniku uszkodzeń produktów4. Jest to równoznaczne z zapewnieniem zalecanych pięciu posiłków dziennie składających się z owoców i warzyw dla ponad 2,7 mln osób – przez cały rok.

Z ponad 180 mln RPC w obrocie, firma IFCO jest globalnym liderem w zakresie dostaw pojemników wielokrotnego użytku dla sektora spożywczego. Firma IFCO zarządza całością zaplecza logistycznego pojemników RPC, od dystrybucji poprzez czyszczenie do ponownego użycia, w ramach łańcucha dostaw. Po wykorzystaniu w sprzedaży detalicznej, pojemniki RPC firmy IFCO są składane, gromadzone i wysyłane z powrotem do jednego z ośrodków usługowych firmy, gdzie są myte, poddawane odkażaniu – ściśle według standardów HACCP i przygotowywane do ponownego wykorzystania.

Czytaj więcej: Opakowania transportowe 13