Premiera polskiego robota kartezjańskiego na targach Plastpol 2015

Premiera polskiego robota…
W czasie tegorocznego Plastpolu swoją ofertę dla branży tworzyw sztucznych zaprezentowała gdyńska firma TMA Automation. Założona w 2010 roku spółka świadczy usługi w dziedzinie automatyzacji procesów produkcyjnych. Firma zajmuje się w projektowaniem i budową urządzeń z zakresu robotyki, automatyki, mechaniki i systemów wizyjnych, a zwłaszcza robotów do etykietowania w formie (IML, in-mould labelling) oraz zrobotyzowanych stanowisk montażowych.

Podczas targów Plastpol 2015 firma zaprezentowała m.in. stanowisko zrobotyzowane z robotem typu Delta firmy Omron oraz sześcioosiowego robota firmy Kuka - oba zostały udostępnione przez Słupski Inkubator Technologiczny w ramach funkcjonowania Pracowni Automatyki, Robotyki i Systemów Wizyjnych TMA Labs.

Zupełną nowością zaprezentowaną podczas targów był pierwszy polski, seryjnie produkowany robot kartezjański TMA Robots. Urządzenie zostało nagrodzone wyróżnieniem przez jury Targów Kielce w kategorii "Narzędzia i oprzyrządowanie do przetwórstwa tworzyw sztucznych".

O szczegółach oferty firmy TMA Automation oraz o planach jej rozwoju opowiadają w naszym materiale wideo Marek Łangowski i Piotr Orlikowski.