Prezentacja nowego układu zamykania UNILOG B6 firmy Battenfeld

Prezentacja nowego układu…
Od tego roku firma Battenfeld oferuje użytkownikom swoich maszyn wtryskarki wyposażone w najnowszy układ zamykania UNILOG B6. Do tej pory system nie był szerzej prezentowany w polskich mediach branżowych. Między innymi z tej przyczyny warto mu się przyjrzeć bliżej.

Zdaniem producenta nowy system cechuje wysoka łatwość w obsłudze. Dzieje się tak m.in. poprzez zastosowanie monitora 15 calowego z funkcją touch-screen oraz centralnego pola wprowadzania i odczytu parametrów procesu.

Klient korzystający z UNILOG B6 może zdecydować się na jedną z wielu funkcji wyboru języka. Z kolei rozmaite funkcje przełączania między jednostkami oraz system pomocy online gwarantują komfort i bezpieczeństwo pracy.

Wizualizacja układu UNILOG B6 bazuje na systemie Windows XP i funkcji "plug & play". Dzięki zastosowaniu portów USB można podłączyć do wtryskarki drukarkę lub zewnętrzną klawiaturę. Bez specjalnych problemów można także prowadzić dokumentację parametrów procesu korzystając z protokołów TCP/IP.

Warto też wiedzieć, że specjalne przyłącze BDE lub modem gwarantują układowi sterowania UNILOG B6 opcję dozoru pracy maszyny "na odległość". Co szczególnie ważne, za sprawą komunikacji emailowej, możliwe jest przekazywanie wszelkich informacji o zakłóceniach w pracy maszyny.

UNILOG B6 firmy Battenfeld


Jak wspomniano układ wyposażony jest w 15 calowy kolorowy monitor Touch-Screen, czyli tzw. ekran dotykowy, dla obsługi maszyny i wprowadzania parametrów procesu.

Panel sterowania zawiera natomiast dwa rzędy przycisków wyboru różnych funkcji maszyny, 48 przycisków obsługujących wtryskarkę i służących do korzystania z wyposażenia opcjonalnego maszyny, a także miejsce na dodatkowe siedem przycisków lub mechanicznych wyłączników.

Dla najważniejszych zastosowań maszyny, czyli m.in. napędu, grzania oraz trybów pracy, przygotowano 10 przełączników ulokowanych po prawej stronie klawiatury.

Warto również wiedzieć, że dwa przyłącza USB zapewniają możliwość korzystania z zewnętrznych urządzeń, m.in. drukarki. Umożliwiają ponadto identyfikację osoby obsługującej urządzenie. Dzieje się tak za sprawą hasłowego systemu ochrony dostępu do maszyny.

Oczywiście system UNILOG B6 nie zapomina również o prowadzeniu dokumentacji zdarzeń.

Specjalnie w tym celu powstała funkcja Loggin. Pozwala ona zapamiętać wszelkie zmiany wprowadzone do pracy maszyny. Zapisuje w pamięci ich rejestrację i daje sposobność na dalszą analizę zanotowanych procesów.


Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia
 

Wszystko z jednej ręki: wtryskarki i urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Polska, 05-825 Grodzisk Mazowiecki, Radziejowicka 108, Adamowizna