Printpack z nagrodami za opakowania

Printpack z nagrodami za opakowania
Na początku marca br. firma Printpack została uhonorowana nagrodami przyznawanymi przez amerykańskie stowarzyszenie Flexible Packaging Association. Producent opakowań giętkich oraz specjalistycznych opakowań sztywnych został wyróżniony m.in. za wysoką jakość druku oraz troskę o zrównoważony rozwój.

Złoty medal spółka zdobyła za innowacyjne wykorzystanie technologii termochromowej, która została wykorzystana przez firmę Yoplait przy promocji związanej z filmem "Minionki rozrabiają". Inteligentny trzystopniowy system farb pozwala, by żółty Minionek na opakowaniu zmieniał się we fioletowego, gdy produkt jest schłodzony. Unikalna technologia zastosowana przez firmę Printpack to pierwsze tego typu rozwiązanie dla opakowań elastycznych, wolne od substancji formaldehydowych.

Printpack


Pritnpack otrzymał także srebrny medal za osiągnięcia w dziedzinie druku za etykiety Crystal Light Mocktails. Jury argumentowało, iż pozwalają one wyróżnić produkty marki Kraft's Mocktails spośród konkurencji. Dzięki zastosowaniu specjalnego systemu farb, zaprojektowanego specjalnie na potrzeby folii termokurczliwych, możliwe było uzyskanie żywych kolorów, bogatej palety barw oraz apetycznych szklanek koktajlowych otoczonych wirującymi owocami.

Printpack


Kolejny srebrny medal został przyznany za torebkę/wkładkę do pudełka płatków śniadaniowych Cascadian Farms. Printpack współpracował z producentem i właścicielem marki, firmą General Mills, by dla ich organicznej serii płatków stworzyć strukturę o jak najbardziej roślinnym pochodzeniu. Uzyskany produkt stanowi ciekawą alternatywę dla innych, mniej ekologicznych torebek plastikowych i wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju.

Printpack


To nie jedyne działanie spółki w tym obszarze - firma wspólnie ze swoimi klientami pracuje nad projektami mającymi zmniejszyć ich oddziaływanie na środowisko, co owocuje innowacjami, takimi jak polipropylenowe wieczka do kapsułek z kawą, czy folia termokurczliwa EcoSkin, która jest łatwiejsza do odzyskania w procesie recyclingu butelek.

Spółka Printpack powstała w 1956 roku. Obecnie zatrudnia ponad 4300 pracowników na całym świecie i posiada 27 zakładów produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Wielkiej Brytanii, Polsce oraz Chinach.