Producent opakowań otworzył nowy zakład w Bydgoszczy

Producent opakowań otworzył nowy zakład w Bydgoszczy
Nowy zakład firmy MMP Neupack, który został otwarty 18 kwietnia na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, to druga lokalizacja firmy w Bydgoszczy. W nowej fabryce produkowane będą różnego rodzaju opakowania kartonowe, między innymi z tektury falistej.

W otwarciu fabryki uczestniczył Herbert Krauss, ambasador austriacki, który wyliczał zalety bydgoskiej lokalizacji oraz podkreślał aktywną i pomocną postawę administracji Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego oraz pracowników magistratu.

MMP Neupack Polska Sp. z o.o. należy do międzynarodowej grupy Mayr-Melnhof Packaging z siedzibą w Wiedniu. Grupa Mayr-Melnhof to światowy lider w produkcji tektury litej na bazie włókien makulaturowych oraz europejski lider w produkcji opakowań. Grupa zatrudnia ponad 8 tysięcy pracowników w 34 zakładach na całym świecie. Łączna sprzedaż koncernu osiąga wartość 1,5 miliarda euro.

W Polsce oprócz bydgoskich zakładów Grupa Mayr-Melnhof posiada także obiekt w Józefowie. Wskutek fuzji zostały one przekształcone w jedną spółkę o nazwie MMP Neupack Polska.