Puszki stają się opakowaniem dla wody

Puszki stają się opakowaniem dla wody
Woda mineralna w puszkach? Tego jeszcze nie było, ale okazuje się, że i rynek wody zwiększa zakres opakowań, które są na nim obecne. I to w naszym kraju.

Obecnie, co oczywiste, woda sprzedawana jest w butelkach PET oraz szklanych opakowaniach. Teraz jednak producent Cisowianki Perlage odważył się zrobić śmiały krok naprzód i wprowadzić na rynek wodę w puszkach o pojemności 0,33 l. Woda w puszce to kolejny innowacyjny produkt w ofercie firmy Polskie Zdroje, specjalizującej się w butelkowaniu wód mineralnych. Będzie to dopiero druga woda w Europie, po słynnej Perrier, dostępna w tego typu opakowaniu. Premierę zaplanowano na początek nowego roku.

Skąd taki krok?

Odpowiedzialni za to argumentują krótko: wykonane ze stali lub aluminium puszki podlegają całkowitemu recyklingowi. Puszka pozwala także przez dłuższy okres zachować temperaturę napoju, co jest w szczególności ważne w lecie. Jest także stosunkowo wygodna, gdyż mieści się w kieszeni lub torebce. Jest lekka i jej zawartość wypija się z reguły natychmiast.

Wizualizację nowego opakowania Cisowianki Perlage zaprezentowano podczas ostatnich targów Brau Beviale w Norymberdze. Podczas tego wydarzenia pokazano także innowacyjną linię do nalewu wody do puszek, której producentem jest włoska firma CFT Packaging, lider branży opakowań. Linia ta wyposażona jest w elektroniczny system zamykania puszek będący największą do kilku lat innowacją w branży. Zakład w Drzewcach koło Nałęczowa będzie pierwszym, który zastosuje tę technologię.

Puszki stają się opakowaniem dla wody