Rekordowa zbiórka w akcji "Drzewko za butelkę"

Rekordowa zbiórka w akcji
W XI edycji akcji "Drzewko za butelkę" udział wzięło ponad 21 tys. dzieci ze 129 placówek. Młodzi ekolodzy wraz z opiekunami zebrali 3 290 324 sztuki pustych butelek PET, które zostały następnie przekazane do recyklingu. W ramach akcji posadzono 2806 drzew i krzewów.

Największą ilość butelek zebrano w tym roku w Puławach - ponad 700 tys. sztuk. Najwięcej butelek na ucznia przypadło w Miszewie - aż 1669 sztuk. Z kolei najwięcej drzewek i krzewów posadzono w tym roku w Koninie - 1100 sztuk.

Finałowi akcji towarzyszył również plebiscyt na Super Koordynatora akcji. W tym roku wyróżnienie to otrzymała p. Alina Gabryjelska z Zespołu Szkół Nr 9 i Szkoły Podstawowej Nr 22 we Włocławku.

Zainicjowana w 2003 roku akcja "Drzewko za butelkę" realizowana jest przez firmy biorące udział w programie "Odpowiedzialność i troska". W tym roku zbiórkę prowadzono w siedmiu miejscowościach: Miszewie k. Gdańska (koordynator akcji: Ashland Poland Sp. z o.o.), Włocławku (koordynator akcji: ANWIL SA), Tarnowie (koordynator akcji: Branżowa Organizacja Odzysku SA), Nowej Sarzynie (koordynator akcji: Z.Ch. "Organika Sarzyna" SA oraz Urząd Miasta i Gminy Nowa Sarzyna), Puławach (koordynator akcji: Zakłady Azotowe "Puławy" SA), Brzegu Dolnym (koordynator akcji: PCC "Rokita" SA i Kosmet Rokita Sp. z o.o.) i Koninie (koordynator akcji: Starostwo Powiatowe w Koninie).

Łącznie podczas wszystkich dotychczasowych edycji akcji zebrano 18 967 783 sztuki butelek oraz posadzono 24 438 sztuk drzew i krzewów.

Czytaj więcej: Butelki 160 Ekologia 249