Relacja z Targów InterCharm 2007

Stosować ją można w odniesieniu m.in. do okienek do kopert, okienek do toreb, okienek do dokumentów, laminowania toreb oraz okienek do składanych kartonów. - Jest to doskonała alternatywa dla wielu zwykłych folii z tworzyw sztucznych. Jest w 100 proc kompostowalna, ulega naturalnemu rozkładowi – tłumaczył Jerzy Borecki z Pakmar. - Posiada wspaniałe własności zapachowe i barierę aromatyczną, która zapobiega przedostawaniu się niechcianych zapachów, jednocześnie chroniąc naturalny aromat.

Do innych zalet folii Earthfirst możemy zaliczyć również jej następujące cechy: wykonano ją przy użyciu przyjaznych środowisku procesów produkcji, jest odporna na zarysowania oraz charakteryzuje się wysoką czystością, przezroczystością i dużym połyskiem.

Ponadto odznacza się doskonałą drukowalnością i podatnością na przetwarzanie automatyczne, jest dostępna zarówno w formie przezroczystej jak i matowej, a także nie ma specjalnych wymagań w zakresie pakowania oraz składowania. Posiada wysoką odporność na UV oraz wytrzymałość temperaturową od minus 40 do plus 55 st. C. Co ważne cechuje ją podatność do drukowania naturalna 38 dyn bez koronowania.

Ciekawie było również na stoisku firmy Wega Elektronik. Jest to producent automatycznych i pół-automatycznych maszyn foliujących w systemie kopertowym, znanych również jako celofoniarki lub tomofoniarki.

Obecnie na całym świecie pracuje już ponad pół tysiąca celofoniarek wyprodukowanych przez Wega. Służą one do owijania produktów o kształtach prostopadłościanów w folię polipropylenową. Umożliwiają także zastosowanie folii drukowanej oraz tasiemki rozrywająco - otwierającej.

targi InterCharm 2007Podczas InterCharm przedstawiciele Wega tłumaczyli m.in. zawiłości procesu foliowania na jej maszynach. Krok po kroku opowiadali jak odbywa się ta czynność. Pierwszym etapem jest wsunięcie pudełka do gniazda, dzięki czemu uzyskuje się owinięcie folią. Następnie maszyna zagina folię i wykonuje zgrzew podłużny. W ostatnim kroku pudełko włożone do gniazda popycha poprzednie, Pudełka przesuwają się wzdłuż szczelin zwanych formatami oraz grzałek, co powoduje efekt kopertowania oraz zgrzewania.

Czytaj więcej: Opakowania 1108 Targi 809