Relacja z Targów InterCharm 2007

Oczywiście na stoisku firmy można było zobaczyć maszyny. Pokazywany był m.in. połautomat do owijania w folię polipropylenową Wega FK 6. W skład jego wyposażenia opcjonalnego wchodzi urządzenie do zakładania tasiemki rozrywającej oraz stolik na kółkach. Jeśli chodzi o wydajność, to maszyna wykonuje, w zależności od rodzaju produktu, 300 – 500 sztuk na godzinę.

O wiele większą wydajnością cieszą się za to automaty do owijania w folię polipropylenową. W zależności od produktu przetwarzają 1,2 tys. – 3 tys. sztuk na godzinę.

targi InterCharm 2007Zwiedzający zatrzymywali się również przy stoisku firmy Catipack, producenta toreb z papieru i folii. Ta przygotowała bowiem bogaty zestaw materiałów reklamowych. Szczególnym wzięciem cieszyły się stylowe torby. Jeśli chodzi o papier, z którego były wykonane, to był to kraft, sealing, patinata, elastokraft oraz papier ozdobny. W przypadku folii, w grę wchodziła LDPE, MDPE i HDPE. O tym, czy ktoś na dłużej zatrzymał się na stoisku Catipack i porozmawiał z jej pracownikami można było się łatwo przekonać. Każdy, kto to zrobił, opuszczał je bowiem z niebiesko - białą torbą.

Gości przyciągały też kolorowe, świecące ścianki, na których można było podziwiać szklane opakowania do kosmetyków. Najbardziej imponująco przedstawiała się ekspozycja Heinz Glas Działdowo. Firma zademonstrowała bowiem kilkadziesiąt rodzajów opakowań, do których rozlewane są m.in. perfumy.

Najweselej podczas tegorocznych Targów było w specjalnie urządzonym salonie fryzjerskim. Tam bowiem odbywały się pokazy fryzjerskie zorganizowane przez GA.MA Italy. Włoscy styliści i fryzjerzy zapraszali najodważniejsze kobiety, a następnie eksperymentowali z ich uczesaniem. Chętnych pań było nadspodziewanie dużo. Niektóre opuszczały centrum EXPO z fryzurą kompletnie nie do poznania.

Fotoreportaż z InterCharm 2007 na stronie: Fotoraport - InterCharm2007, Warszawa

Czytaj więcej: Opakowania 1097 Targi 791